| alexblack00 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare mi-am cumparat o statie pionner 2x80 watii si e de la 6 la 16 ohmi si problema e ca eu am 2 basii pe 4 ohmi are ceva daca ii bag? am auzit ca pot arde statia, a mai folosit cineva boxe cu ohmi mai mici decat cei de la statie? Astept raspuns dau FUNDA, si basii au in total 600 watii big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Cand rezistenta interna a boxelor este mai mica de cat cea suportata de statie se arde statia si se pot arde si boxele. Wat-ii nu conteaza intr-u cat daca sunt mai mari se va auzi mai slab si daca sunt mai mici se va auzi mai tare.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Da, poti arde statia.