| MusicLover4Life a întrebat:

Hellooo TPU!
Am nevoie de ajutorul vostruu!
De curand eu si o colega de-ale mele care imi este si o foarte bunaa prietena am devenit din ce in ce mai pasionate de muzica, in sensul ca tot cea ce facem in pauze la scoala este sa cantam.Amandoua avem voce si marturisim ca nu am facut canto niciodata. Vocile noastre se potrivesc de minune.
Am decis sa facem o trupa care sa devina cunoscuta macar de scoala noastra (stiu ca veti zice `Aaa,uite altele care se uita prea mult la Pariu cu Viata, Vocea Romaniei, X Factor sau ce va mai vine voua prin minte)dar noi chiar vrem sa facem asta.
Deocamdata intampinam ceva dificultati pentru ca vrem sa compunem propriile noastre melodii si desi avem talent si la scris versuri credem ca nu e de ajuns...
Am vrea din tot sufletul sa avem pe cineva care sa ne ajute cu chestia asta si mai ales cu liniile melodice ale versurilor respective.Stiu de ceva timp cat de folositor este TPU si cred ca aici voi gasi raspunsuri pentru toatee intrebarile mele.Deci ne ajutati?big grin
Ahh da..era sa uit.Vom infiinta si o pagina pe Facebook numita Best Friends Forever care nu va avea legatura numai cu trupa.Incerc sa il fac cat mai repede.
Sper sa ne ajutati si pentru cei care vor sa isi bata joc mai bine sa tina toatte comentariile pentru ei.Multumesc anticipat :*

8 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Ce fel de muzica cantati? Aveti instrumente sau doar voci? De unde sunteti?
S-ar putea sa va pot ajuta.

| irbis a răspuns (pentru irbis):

P.S. Sunt chitarist si un pic poet.

| MusicLover4Life explică (pentru irbis):

Pop.avem o chitara(a mea) dar nu stiu sa o folosesc inca.Trebuie sa invat.Suntem din Rm. Valcea.

| MusicLover4Life explică:

App.facem parte din corul scolii noastre.Am cantat in ora de muzica Jem-24(se afla in playlist-ul meu) si doamna profesoara a spus ca ne completam una pe alta.De asemenea am primit permisiunea de a canta la orice festivitate din cadrul scolii.

| MusicLover4Life explică:

Avem nevoie doar de niste versuri.Linia melodica se rezolva.Un singur lucru: Stii vreun curs online unde pot invata sa cant la chitara?

| irbis a răspuns (pentru MusicLover4Life):

Daca erai in Iasi te puteam invata eu ceva. Online nu stiu de cursuri. S-ar putea insa sa gasesti ceva pe youtube.
Imi place melodia asta, Jem - 24. Ai gusturi bune.
As vrea totusi sa intreb, spui ca aveti talent la scris versuri. Ati putea sa scrietii niste versuri sa vad si eu cum scrieti?

| MusicLover4Life explică (pentru irbis):

Pai.ok big grin

| MusicLover4Life explică:

Am sa-ti trimit niste versuri.Sa-mi spui daca iti plac! big grin