Întrebare recomandată | Pilsu_Denisa_1995 a întrebat:

Hey happy Am o mica dilema...imi doresc sa invat sa cant la chitara singura...dar nu prea stiu care ar fi cel mai bun gen de chitara pentru incepatori... vreau sa.mi iau o chitara acustica pentru incepatori dar nu stiu ce fel. Imi puteti recomanda cateva(buget 300-350 lei)?

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

La ce buget ai, tipul de sus ti-a dat cele mai proaste achizitii laughing
Ia-ti un Fender Squier SA 105, parca e 350 de lei, e cel mai bun la pretul lui.

| baiatucufiatu a răspuns (pentru Duucu):

Sincer sa fiu... unul din de mai sus le-a folosit un amic la inceput si a fost multumit.Nu inteleg ce e asa amuzant...
Si apropo Fender SA 105 nu e tocmai pentru incepatori.

| baiatucufiatu a răspuns (pentru baiatucufiatu):

*din modelele

| Duucu a răspuns (pentru baiatucufiatu):

S-a multumit pentru ca nu stia de altceva mai bun.
Poti cumpata o acustica si cu 1000 de euro, nu conteaza care e pretul, un incepator poate canta pe oricare.

| HappyGirl4 a răspuns:

Buna! Iti recomand un Fender Squier SA 105. Spor la invatat!

| Anonim340 a răspuns:

Hei happy stiu o grămada despre asta, cant la chitara deci stiu destule lucruri ca sa te ajute. Putem vorbi in privat? Mersi si trimite-mi mesaj cand veziwinking

| AndyAnonim a răspuns:

As recomanda de la Dimarveri, au chitari bune si pret bun, nu as recomanda hora, depinde, va trebui oricum sa te obisnuiesti cu grosimea chitarii ce la inceput va parea mare

| Andrei234141 a răspuns:

Salut da-mi mesaj pe privat cu facebookul tau si iti explic eu cate ceva

| RalluCuSclipici a răspuns:

Eu mi am luat o chitara din carrefour ce n-a depasit 200 lei din cate imi amintesc si este micuta si draguta laughing mi se pare ft buna pentru o fata, in special incepatoare pentru ca este destul de greu de manuit una marebig grin