| thelasthero a întrebat:

Hey, cant la chitara si de cate ori urc in fata multor oameni. incep sa am emotii. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoMusicNoLife a răspuns:

Stai flex ca si o is fix ca tine, numa ca eu cant la pian. In fine nu conteaza pentru ca si eu atunci cand urc pe scena imi cam tremura mainile rolling on the floor. Deaia incerc sa evit cat mai mult iesirile in public thinking Oricum la mine si numa daca ma asculta o persoana incep sa cap gresesc si dau pe langa note tongue.

Profesoara mea zice ca pentru a scapa de "frica "asta trebuie sa tot ai concerte ca sa te obisnuiesti, da nu stiu cat e de adevarat, mie oricum nu-mi place absolut deloc sa cant in public thinking

Nici nu prea stiu cum as putea sa te ajut, dar totusi poate ca sfatul profei mele te va ajuta. trebuie sa te obisnuiesti atata tot thinking [ ps: gandeste-te ca daca gresesti putin oamenii nu-si dau seama pentru ca ei nu stiu melodia si pot sa creada ca asa e de fapt corect. Asa ca nu te descuraja, si daca se intampla sa uiti melodia improvizeaz tu ceva in gama respectiva. Tre sa mearga fi sigur. ]

Succes pe mai departe!

Pupici ~ Lissa

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca si eu cant la un instrument si stiu ce inseamna acest lucru, sfatul meu este sa traiesti momentul sa te gandesti la ce faci si cum poti sa o faci mai bine pentru a primi rasplata publicului care inseamna aplauze.

| h3llG1rl1995 a răspuns:

Concentreaza-te asupra chitarei.imagineaza-ti ca nu te vede nimeni.ca nu te asculta nimeni.stai calm.respira adanc.si-i apoi dai drumul big grin

| ChristinaSimona a răspuns:

Pai pur si simplu imagineazati ca esti singur ca nu este nimeni doar tu. Sau ca toti de acolo nu o sa critice si ca orice ai face lor le va placea

| ilearaluca a răspuns:

Pai incearca sa crezi ca esti doar tu singur si repeti.