| Aicha_7433 a întrebat:

Hey guys! ce parere aveti despre eminem?happy
argumentatibatting eyelashes

11 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Este pur si simplu cel mai bun rapper in viata! Ce ma bucur ca ai pus intrebarea ca mai nou am facut o obsesie pentru. el si chiar acum merge So Bad(melodie de pe albumul Recovery). Pacat ca a luat doar 2 premii la MTV VMA.Merita mai mult.Eu zic ca Lady Gaga nu merita 8 premii sau cate a luat.
Mai multe cred ca nu mai trebuie sa zic. Uite si cateva informatii:

Marshall Bruce Mathers III s-a nascut in St. Joseph, Missouri la data de 17 Octombrie 1972. Mama lui, Debbie avea numai 15 ani cand l-a nascut pe Marshall. La scurt timp dupa nasterea lui, tatal sau, i-a parasit. A fost una din greutatile pe care el le-a intampinat inca de tanar dar nu a fost singura. Marshall a trebuit sa se mute foarte des fapt pentru care a fost nevoit sa se mute si dintr-o scoala in alta. Mama lui s-a stabilit in final intr-o casa din Detroit. Marshall avea numai 12 ani. Timpul maxim pe care il petrecuse intr-o scoala pana atunci fusase de 3 luni.

Marshall s-a descurcat destul de bine la scoala tinand cont de circumstante. Dupa ce a avut mai multe tentative nereusite sa promoveze, in clasa a 9 a a decis ca scoala nu e pentru el si s-a apucat de ceea ce ii placea cel mai mult rapp-ul. Inca de la 4 ani si-a dorit ori sa fie proprietarul unui magazin de benzi desenate ori sa fie rapper. Abia pe la 17 ani a reusit sa-si faca un nume in rap desi incepuse sa faca asta de la 14 ani. El a folosit initialele "M & M" care mai tarziu au devenit "Eminem". Hotarat sa demonstreze toturor ce poate el s-a chinuit sa ajunga la radio intr-un show "Freestyle Battle". In 1995, Marshall a inregistrat primul album numit Infinite, carde s-a vandut in 1000 de copii. In acel an prietena lui, cea care acum ii e sotie, Kim, a nascut unicul lui copil, o fetita - Hailie Jade Scott.

Neavand nimic de pierdut, sarac lipit si avand o nevoie disperata de bani pentru a-si intretine familia Marsh s-a apucat serios de "freestyle battle". Asa a aparut Slim Shady - alter ego-ul lui. Eminem a participat in 1997 la Rap Olympics in L. A. ce avea ca premiu 1, 500$, bani de care el avea atata nevoie. El a reusit dupa cateva ore sa ajunga in finala. Din pacate pentru el a pierdut. Furios pentru ca a pierdut, Marshall nu si-a dat seama ca fusase observat de producatori de la Interscope. Dre l-a cautat si l-a convins sa inregistreze cel de-al doi-lea album - The Slim Shady EP apoi a urmat The Slim Shady LP, inregistrat in 1999. Apoi in may 2000, Eminem a lucrat cu Dre la cel de-al trei-lea album - The Marshall Mathers LP. La producerea acestui album au partcipat Dre, Snoop Dogg, X-Zibit, Nate Dogg, D-12 si Dido, care interpreteaza cu Eminem piesa "Stan". Albumul a debutat ca nr1 topurile albumelor in SUA, a castigat trei premii Grammy si a fost primul album rap nominalizat la categoria "Albumul anului" deoarece se vanduse in peste 8 milioane de copii numai in America.

Vanzarile albumului lui Eminem au fost explozive insa, lucrurile nu mergeau asa bine intre el si Kim, sotia lui. La o luna dupa ce lansase Marshall Mathers LP, Eminem a fost implicat intr-un scandal intr-un club din Detroit unde a avut un schimb de focuri cu un individ care o saruta pe Kim. In august acelasi an, Eminem a intentat actiunea de divort. In April 2001, Marshall a fost condamnat la 2 ani de munca in folosul comunitatii pentru detinere si folosire de arme de foc fara permis. In acelasi an, s-a impacat cu Kim pentru binele fiicei lor Hailie, dar nu a durat mult timp pana cand, de data asta, Kim a cerut divortul in august.

2002 a fost un an bun pentru Marshall. Si-a inceput si cariera de actor, filmand cu regizorul Curtis Hanson 8 miles. Bazat pe povestea adevarata a lui Eminem, el a jucat rolul unui personaj cu care se asemana foarte bine - Jimmy Smith Jr. Jimmy poreclit "Rabbit"(Iepure) de catre mama lui, Stephanie, jucata de in film de Kim(fosta lui sotie). In timp ce filma la 8 miles, a compus coloana sonora a filmului - "Lose Yourself" si "8 Miles". "Lose Yourself".

Dupa ce a lansat filmul 8 Miles, Eminem a lansat si cel de al 4 lea album - The Eminem Show. De data aceasta el si-a aratat adevarata fata, mult mai matura decat ce vazuse publicul pana atunci. In albumul - The Eminem Show a spus tot ce avea de spus in privinta artistilor Limp Bizkit, Fred Durst si Moby dar si in privinta lui Osama Bin Laden. Albumul a avut hit-uri precum Without Me, Cleanin Out My Closet, Sayin Goodbye to Hollywood, Sing For The Moment, Superman, si Business. Pe album apare si o melodie compusa special pentru fiica lui Hailie, singura fata din viata lui care merita respectul pe care il acorda.

| Rukhsandra a răspuns:

E genial omu' si e foarte bun live
E mult mai bun decat idoli astia de azi gen Justin Bieber

| ForbiddenLove a răspuns:

Imi place mult de eminem! si imi place albumul lui recovery :X:X... e super albumu asta.imi place mult de eminem cum canta.imi place ca el canta repede. tie iti place?

| TicTacUser a răspuns:

Ba... mie imi place eminem. la nebunie. e idolul meu.batting eyelashes. daca tiew nu-ti plc asta nu e trebuie mea. dar ceva ma face sa cred ca si tie iti plc.raised eyebrows. oricum. e smecher.are tatuaje.canta super.arata bine. ce mai vrei? e tare detot...pupici.sunt fata. fundits?crying. pls

| vladd94 a răspuns:

Eu unul, ascult Eminem de prin 2000 cand a aparut The Marshall Matters LP si tin minte ca imi punea tata in masina caseta cu The Eminem Showlaughing Vai ce vremuri! cand si hip-hopul romanesc atingea apogeul! Deja ma intind prea mult cu povestile... Deci, Eminem:Versuri dure, reflectate prin prisma unei vieti dure pe care a dus-o. Puterea de,, a se lua in gura" cu sistemul, vezi White America. Ce sa zic, Eminem a schimbat stilul de la album la album. Eminem Show a insemnat duritate si repulsie in timp ce Encore a fost un album mai de caterinca, in stilul propriu, dar totodata, pastreaza din stilul vechi prin piese ca Like toy soldiers si Mosh. Albumul Relapse este cred eu intoarcerea lui Em la origini in timp ce Recovery, un material foarte bun, dar putin tras de par dupa mine.Tot in Recovery, Eminem adauga si influente de rock in melodiile sale. Concluzie: Eminem este cel mai bun Rapper/Hip-Hop-er in viata, datorita stilului, al exprimarii si totodata a umorului. Cred insa cu tarie ca Eminem, cu tot talentul care il are, nu il poate ajunge pe Tupac, care in opinia mea, nu a existat si nici nu va exista unul ca el. Eh! Ti-am facut roman aicilaughing dar mi-am spus punctul de vederetongue

| Aicha_7433 explică:

Sigur ca-mi place! il ascult de la 5 anilaughing. e idolul meutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum stiti, Eminem e un cantaret de muzica rap, care l-a lansat si l-a scos din puscarie pe 50 Cent, ce pot spune mai mult? Se ocupa la fel de bine de familie ca si de cariesa sa, si-si compune singur aproapte toate melodiile. Ultima spargere a dat-o cu "I love the way you lie"impreuna cu extravaganta Rihanna.Eu ii urez bafta in continuare.Peace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cel mai bun din univers e super nu am ceva e o legenda si va fi mereu il ador

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eminem e cel mai tare rapper evertime out! ii ador melodiileblushing, fiecare mel are un mesaj destul de important, nu exista vreo mel de`a lui care sa nu`mi placa... e prea tarelove struck,! iar cine spune ca e "naspa" nu stie cei aia muzica adevarataoh go on

| franklin a răspuns:

Daaa...Normal e cel mai bun rapper din lume la ora actuala! In ciudat problemelor din famile si a iubitei a devenit ce este astazi,adica best rapper! il idolarizez pe Eminem deoarece ba in unele melodii e comic ex. (whitout me)(just lose you)in altele e sentimental in legatura cu moartea ex (like toy soldiers) in altele e romantic (beautifu, space bound).O mai zic inca odata in ciudat greutatilor din tinerete, Nu a lasat capul jos si nu a renuntat! Eu unu il ascult din 2006 cand am auzit primadata melodia cu Akon -Smack That si de atunci mereu cand vin de la scola dau drumu la boxe si numai Eminem! Oricum toate melodiile lui sunt fumoase in felul lor! Mie imi plac beautilful just lose you i need a doctor i'n not afraid like toy soldiers welcome to detroit(cu trick trick) si till collapse! il idolarizez si il voi idolariza mereu! Ptr mine unul Eminem va ramane in inima mea mereu! zsi prin asa cred ca am spus totul despre Eminem!"Eminem will always remain in my heart"si nu te voi uita

| XxMMMxX a răspuns:

Mama ce va bate romana pe voi copilasi unu zice idolarizez in loc de idolatrizez barem de TicTacUser nu mai zic ca deja a spart topu ori are tastatura sparta ori nu are tastatura oricum eminem The Best este tot ce trebuie zis se stie ca e mai bun si asa va fi mereu pace hip-hop/rap va domni mereu printre celelalte gen-uri de muzica bafta