| anonim_4396 a întrebat:

Hey, m-am apucat sa invat sa cant la chitara acustica. O am de ceva timp si dupa o pauza m-am hotarat sa ma reapuc. Cum ar trebui sa incep? Vreau sa invat pe bune, am tot cautat chestii pe Youtube, pe google, dar par sa ma invart. Cineva nu zice ceva iar de la cealalta persoana nu inteleg mai nimic, de exemplu. Ma mai uit la alte persoane dar spun ce a zis Y diferenta fiind cuvintele. Mai gasesc ceva pe la altul iar dupa iar ajung in stadiul asta. Imi poate recomada cineva un site ceva, care sa nu fie cu plata? Sau un drum pe care sa merg, presupun.

2 răspunsuri:
| Heavenonearth a răspuns:

Incepi cu cursurile de chitara gratuite sau platite, e primul pas.

| DanTeSkies a răspuns:

Recomand site-ul www.justinguitar.com, de acolo am invatat si eu sa cant, momentan sunt la un nivel intermediar. Este 100% gratuit si trebuie sa intelegi fiecare lectie, nu trebuie neaparat sa faci 3, 4, 5 lectii pe zi, mai bine 1 pe săptămana dar pe care sa o intelegi cu adevarat. Bafta =)