| Anonimata345 a întrebat:

Cum aș putea să îmi fac vocea sa fie frumoasa, sa nu sune rău adică atunci când am concursuri de muzica mai mereu sunt răgușită? Asta ma duce catre eșec. Ce mi-ati recomanda pentru răgușeală? P.s Acel remediu cu ou cu lapte si miere nu mă ajută mult. Va rog vreau rapsunsuri concrete. Ofer funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Nu abuza de voce cateva zile inainte de concurs, apoi încalzeate, ti vocea (vocalize sau daca nu faci canto, stiu ca suna penibil dar fa ca pisica (miau) urcand cu vocea sus si coborand in jos, aprox. 10 minute )inainte de concurs, dar ai grija sa nu iti fortezi vocea, ori sa o epuizezi. Dupa ce termini incalzirea fa o mica pauza.

| Dana1999 a răspuns:

Nu exista. Nu ai ce sa faci.