| SnYcK3rS a întrebat:

sunt baiat, am 16, nu prea am voce muzicala. In afara de lectii de canto la o scoala de muzica, ce trucuri, chestii stiti pentru a'ti lucra vocea acasa?

2 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Cand esti singur acasa. exerseaza-ti vocea cu notele muzicale: Do Re Mi Fa Sol La Si Do.
Dupa ce crezi ca ti-ai incalzit vocea, asculta niste melodii care le cunosti si iti plac. Cel care le canta trebuie sa aiba vocea ca a ta. De exemplu.tu cand mai gros, cantaretul sa fie barbat si sa aiba vocea similara cu a ta.Nu te chinui mult, trebuie sa simti ca este usor.
Ai putea sa te inregistrezi si cand asculti inregistrarea sa iti observi defectele.
Cand te inregistrezi. pune-ti castile la ureche si canta ce cand si respectivul, astfel incat sa nu te auzi pe tine si sa te indoiesti de vocea ta. happy

| XTazzX a răspuns:

Salut! cred ca te pot ajuta... si eu acum ceva ani nu eram prea stabil sa zic asa pe vocea mea dar exersand zi de zi s-a "finisat"...eu zic sa iti alegi un artist sau niste melodii apropiate de vocea ta si sa le canti. poti folosi JetStudio ca sa te inregistrezi(dai rec. melodia merge, tu o canti, la final te auzi doar tu fara melodie si gata). multa bafta, e un drum greu dar da rezultate cu timpul