| SnYcK3rS a întrebat:

sunt baiat, am 16, nu prea am voce muzicala. Inafara de lectii de canto la o scoala de muzica, ce trucuri, chestii stiti pentru a'ti lucra vocea acasa?big grin

FUNDA

1 răspuns:
| catalinalina a răspuns:

Incearca exercitii de respiratie cat mai multe (intreaba pe la profesor ca nu stiu cum sa explic) iar apoi faci vreo 30 de minute vocalize ca sa te incalzesti, si debea apoi te apuci de cantece simple care iti plac si incearca cati cat mai tare si clar folosinduti diafragma