| flavia2000 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un pian electronic sau o orga, sau un pian ( " adevarat " ), dar sa nu fie prea scump. Help me happy

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pai cam ce buget ai?

eu am o Yamaha PSR-78. arata altfel decat ce e pe net dar consola de comenzi e aceeasi. a mea e ceva mai veche asa ca o dau cam la 400 lei.

| BlackWaltz a răspuns:

Daca-mi spui bugetul poti sa-ti recomand ceva...

| flavia2000 explică (pentru BlackWaltz):

Maxim 600 lei happy

| BlackWaltz a răspuns (pentru flavia2000):

Hm, cu banii astia nu poti sa-ti iei decat orga (pianele digitale pornesc de la 1000 de lei, desi unul decent trece de 2000). Niste orgi spre care as zice sa te orientezi ar trebui sa aiba cel putin 61 de clape, polifonie 32 si metronom mai ales daca esti incepatoare. Ca marci Yamaha si Roland sunt ok, dar depinde mai mult pretul decat marca in sine. Poftim:
http://www.soundstudio.ro/keyboard-yamaha-ypt-220.html
http://www.senia.ro/psr-e233-pian-digital-portabil-yamaha-26594-3

| beatrrice a răspuns:

Incearca pe un site ca mercador.ro sau tocmai.ro bafta
.