| TiniS a întrebat:

Imi place mult sa cant. Am cantat si in fata prietenilor si mi-au zis ca am voce. Si mie imi place cum cant. Dar atunci cand ma inregistrez in timp ce cant imi urasc vocea. Suna atat de diferit si nu-mi place cum suna. Daca vocea mea nu suna bine cand e inregistrata inseamna ca nu am voce deloc? Daca as exersa mai mult ar suna mai bine?

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

In primul rand e diferenta de la cum suna vocea cand te asculti vorbind/cantand, sau inregistrata sau cum o percep celalalte persoane, aia este vocea ta, dar bine inteles difera putin si din cauza calitati micrfonului, tot ce pot sa-ti spun, e obisnuieste-te si incearca o sa perfectionezi.Succes!

| ardei795 a răspuns:

Si eu am avut problema asta inainte sa mi se schimbe vocea. Ok, tu esti fata.
Trebuie sa te obisnuiesti, pana la urma, fii fericita ca ai un timbru unic big grin
Dar in cazul in care vocea ta suna prea dogita, incordata, uscata sau respirata, poti sa iei o pauza de la vorbit (sau macar de la tipat) si cantat. Poti sa iei niste remedii naturiste (lamaie, miere, gargara cu apa si sare, MULTA APA, toate astea combinate) sau farmaceutice. De asemenea, iti recomand sa fii atenta la ce mananci/bei (fara ciocolata, apa rece, apa fierbinte, sucuri acidulate, sucuri neacidulate).
Succes! happy