| Dragosdoar a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva de ce are atata priza la public Metallica? Pana si aia care detesta rocku spun ca sculta metallica, Voi ascultati Metallica?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu ascult Metallica ca nu imi place genul lor, imi placeau in schimb Linkin Park ca era rock alternativ.
Eu fiind ascultator de muzica rap inca de mic.
Dar nu strica sa asculti si alte genuri/subgenuri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Huh? Ce asculta, Nothing Else Matters ca merge la bagat o limba in gitul gagicilor? Daca ii iei la bani marunti, mai toti astia care zici tu ca asculta Metallica nu iti pot spune macar 5 piese sau cine a fost Cliff Burton.
@Potterhead77: Stii cum au facut Metallica albumul negru din 1991, nu? Au bagat cate un jam session, apoi au inceput sa arunce cuvinte pe o foaie cit sa se potriveasca pe muzica. Nu e aiureala, e documentata treaba.

| Dragosdoar explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu n am mai nimic cu ei, da frate sunt si alte trupe foarte bune de rock sau metal care meritau la fel de mult mediatizarea asta.
Sa vezi lumea ca te intreaba ''ai, esti rocker'' baga-mi ceva de metallica'' :/

| Dragosdoar explică (pentru Dragosdoar):

E un pic aiurea...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Metallica sunt una dintre cele mai supraevaluate trupe, mai ales daca adaugam si elementul live. I-am vazut in concert de doua ori, dau tone de strimbe live. Pe de alta parte, sa vezi cum poate sa sune un Slayer live... CEAS ELVETIAN! Si multe altele. Ca sa inchei pe felia mediatizarii si trupelor care o merita... ce e frumos e pus deoparte si e mai bine sa ramina in semi-obscuritate. De exemplu Soen - pe care am avut si ocazia sa ii vad in concert si pot spune ca suna chiar mai bine ca pe albume - https://www.youtube.com/watch?v=qLSh0E0Rikc

| CostinAlamariu a răspuns:

Imi plac vreo 2 melodii de la ei.
N-are cum sa nu-ti placa metallica. Macar o melodie.

| Apokales a răspuns:

Nu-s sigur, insa in general marile trupe rock si marii artisti au venit cu ceva nou. Cred ca poti observa ca Metallica a inspirat si alte trupe cum ar fi Avengend Sevenfold, trupa asta este un tribute pentru Metallica si daca asculti Panthera ai sa vezi ca nu-s departe nici ei.
Gandeste-te la Michael Jackson si melodia lui cu care a schimbat lumea, Billie Jean, a castigat lumea in momentul in care a facut acel Moon Walk. Sau la Queen cu amalgamul lor de genuri intr-o singura melodie. Chiar si Linkin Park au venit cu ceva nou si System of a Down.

| Potterhead77 a răspuns:

Eu ascult Metallica, dar mie imi place in general rockul
Metallica au melodii cu mesaje puternice pentru public, probabil de aceea sunt atat de ascultati

| Dragosdoar explică (pentru Potterhead77):

Pai da sunt si alte trupe cu mesaje puternice pentru public in versurile lor... gen Helloween

| hxneymiilk a răspuns:

Nu ascult Metallica, în schimb ascult Linkin Park. happy Chiar acum am în căști "Numb".