| Iunny17miaow a întrebat:

Imi puteti da exemple de trupe sataniste? Nu ca as vrea sa ma apuc sa ascult genul asta de muzica, dar asa ca sa stiu...

Răspuns Câştigător
| Mrrrrrrrrrrr a răspuns:

Arvas
God Dethroned.
Venom
The Carpenters
Muzica Blues a fost întotdeauna muzica Diavolului. Muzică ce glorifica băutul, alergatul după femei, jocurile de noroc, drogurile, violența și depravarea. asta inseamna muzica satanista! happy
sper ca te-am ajutatbatting eyelashes
funda?:*

2 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Wow, ce mai formatii sataniste!

In primul rand, in Rock, Satanismul este Ateism, deci religie fara Dumnezeu, ca sa va luminez putin.
Formatii care au dovedit de-a lungul anilor ca sunt adepti ai ateismului si au recunoscut chiar ei sunt : Marilyn Manson (nr. 1 fan), Dimmu Borgir, Craddle of Filth, Cannibal Corpse, Gorgoroth etc.

*De aici ai luat cumva raspunsul:

http://zalmoxys32.wordpress.com/......zica-rock/

Uita-te ce scrie la sfarsit
"Ideea acestui articol mi-a venit după ce am citit elucubrațiile debitate pe un blog cunoscut cu vederi așa-zis ortodoxe, amestecate cu ceva teorii ale conspirației și ceva din Dracula magazin."

S-a luat dupa niste chestii crestine ale unor oameni care intotdeauna au vrut sa aiba sub control toata populatia, si sa nu putem face nimic, numai ce vor ei. Si spune ca sunt "teorii"; sunt prostii pe scurt. Recunosc ca muzica rock (in special metal) o ia razna rau de tot cateodata, cu versuri si imagini pe care INTOTDEAUNA cineva o sa le interpreteze gresit. Sigur editorul articolului s-a uitat la filmul "Sirenele: Satanismul in muzica rock" alt documentar cu niste greseli catastrofale, si niste incurcaturi dezastroase.

Indiferent de incercarile multora de a demonstra prezenta idioata a satanei in muzica rock, acest gen va domina de-a randul secolelor.

| S333byyy a răspuns:

Luuny nu`i nicio problema daca te apuci de muzica satanica sau nu. mie imi place la nebunie sh imi place sh rock stil metal si nu as renunta. uite aici trupe : SlipKnot; Craft; The Somberlain.big grin ultimu nu stiu daca la`m scris prea bine.ma rog.bftwinking