| HSZM a întrebat:

Imi puteti spune totul despre Maluma? culoarea,mancarea preferata, orice
Dau funda celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| Tâmpea a răspuns:

Juan Luis Londoño Arias, mai bine cunoscut sub numele de maluma, s-a născut la data de 18 ian. 1994 în orașul Medellín, Columbia. Acesta, după ce a lansat piesa „Felices los 4" în anul 2017, s-a îndrăgostit de Natalia Babulich, un model cu 2-3 ani mai mare ca el. Numele maluma provine de la combinația dintre numele „Luis" și numele surorii sale, Manuela, respectiv MA, LU, MA. Unii s-ar gândi că numele de scenă provine din cuvântul spaniol „mal" care înseamnă rău, sau cam așa.
În fine... și-a cumpărat în 2016, două animale de companie, deoarece, era cred că era singur, nu avea iubită. Animalele au costat circa 1000000 pesos columbieni fiecare. Adică, dacă erau 2000000 pesos, în RON=2 632,75505 (lei noi), conform google.