| farsa a întrebat:

Imi spuneti si mie ceva melodii foarte usor de cantat la chitara? Si daca exista o regula pentru lovirea corzilor?big grintnxbig grin

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Grosimea penei e chestie de gust si modul de a aborda instrumentul difera la fiecare in parte. Important e sa fie o miscare lejera, cu consum minim de energie si sa te poti exprima folosind instrumentul, ca asta e scopul final. Gasesti lectii de chitara pe net, inclusiv video, si inveti tot ce iti trebuie, rabdare sa ai.
Incearca "Don't cry"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca balada de la animal x iti dau un cover nu e nici o regula de lovire a corzilor http://www.youtube.com/watch?v=74oQpQc1kOg o canti doar la coarda mi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti not a jokebig grin