| Pytykha a întrebat:

Imi ziceti si mie niste piese de balet si de cine sunt cantate? Va rog.

1 răspuns:
| Mary Marry a răspuns:

Poate de cine sunt compuse acele piese nu cantate, ca de cantat le canta orchestra.pai eu stiu''Frumoasa din Padurea Adormita, Lacul Lebedelor sau Spargatorulde Nuci''acestea sunt compuse(melodiile)de Tchaycovski si sunt superbe.alte balete mai sunt si ''Romeo si Julieta, Bolero, Don Quijote, Gisele, Carmen, Chopiniana, Consacrarea Primaverii, Sifida, Sheherezada, Dansurile Polovetiene, Petruscka si Dupa-Amiaza unui Faun. sper ca te-am ajutat.