| Synox a întrebat:

În momentul de față nu sunt nici afon dar nici bun la cântat, credeți că dacă continui să cânt prin casă și să fac exerciții vocale mi se poate schimba vocea în bine? Poate dacă voi învață să cânt la chitară o să ma ajute și la voce, căci o să învăț note muzicale și o să am urechea muzicală mai dezvoltată, plus ca poate o să învăț să am un flow mai bun. Voi ce părere aveți? M-ar ajuta lucrurile astea? Daca nu, ce m-ar ajuta? Țin să menționez că sunt băiat și am aproape 16 ani. Mulțumesc anticipat!????

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Orice se poate invata in muzica, cu asistenta unui profesor sau pe cont propriu. Calitatile genetice sunt imposibil de invatat, spre exemplu timbrul vocal. Iar a face o cariera din muzica tine de nenumarati factori pentru care nici cei mai talentati oameni nu au o garantie clara.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Poti sa inveti sa canti la chiatara urmarind tutoriale de pe you tube. Daca vrei sa inveti sa inveti canto atunci du-te la un profesor.