| anonim_4396 a întrebat:

În opinia voastră, care e cel mai scary/creepy sound dintr-un film/searial/joc, orice altceva, pe care l-ați auzit?

Pentru mine acesta este:

https://youtu.be/I2wEV37LecM

Răspuns Câştigător
| Peter_Ioan_Ovidiu_1986 a răspuns:

Asculta de la secunda 53 pana la 1:15.
Sunetul acela îl auzeam la cele mai "înfricoșătoare" & bune filme horror văzute EVER.

Mai este acesta

https://youtu.be/OwFqShcxaQ0

Dar ca să fie scary rău trebuie sa urmărești filmul SILENT HILL și sa vizionezi foarte atent /simți fiecare detaliu, sa te pui în locul acelei femei ca și cum ai fi tu în acel film și ai trai acele clipe în realitate, dacă reușești acest lucru sa te deconectezi total si sa te pui în locul acelei femei acest sunet îți va face puțin pielea de găină.

| anonim_4396 explică (pentru Peter_Ioan_Ovidiu_1986):

Https://youtu.be/gLvhFT36Qf0
Asta e clipul în care îți spuneam sa asculți de la secunda 53 pana la 1:15.
Nu știu dacă ți-o apărut link-ul la primul răspuns, nu îl vad, doar pe al doilea.
Evitați acest clip copii, doar persoanele 16 +.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Când îmi suna de fapt alarma la telefon sa merg la munca era cel mai terifiant sunet, suna ca o trauma.

| Peter_Ioan_Ovidiu_1986 a răspuns (pentru Peter_Ioan_Ovidiu_1986):

Mama mia, când începea sirena îmi venea să mă bag sub pat.

6 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Https://youtu.be/34cEo0VhfGE
La sfârșitul trailerului. Cel puțin așa mi s-a părut la prima audiție in 2012. Acum poate efectul nu e așa puternic dar oricum, merge.

| BIoody a răspuns:

Pentru mine asta e de cand m-am jucat tot asta mi-a rama sin minte :))
https://www.youtube.com/watch?v=TBHjhB-kCow&ab_channel=YOYO-DODO

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Sunetele de jumpscare din fnaf 4 si satana cartoons