| RockinLife a întrebat:

-Intrebare dedicata exclusiv chitaristilor[in special celor care canta Rock si toate subgenurile de Rock]-

Ce melodii stiti sa cantati la chitara?happy

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Cânt la chitară din noiembrie,anul trecut. Nu prea m-am axat pe melodii,mai mult pe game,pentatonice, arpegii etc. Hmm ştiu AC/DC BAck In Black, Bon Jovi Its My Life si Iron Maiden Fear Of The Dark etc. şi alte piese dar nu în întregime.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RockinLife):

Numele CORECT al tehnicii descrise de tine si folosita si de Dime este piNch, nu pich happy. un nume alternativ al tehnicii e guitar squeal ( urletul chitarii ). ma bucur ca vad tineri ce canta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RockinLife):

Stiu ca nu e folosita doar de Dime, ci de toti chitaristii ce vor sa scoata ceva din chitara. Nu trebuie sa dai exemple de chitaristi sunt metalist de cand multi useri de pe TPU nu erau nascuti, deci stiu muzica happy L-am dat ca exemplu pentru ca esti fan ( nu numai sper ) PanterA. Poti sa nu ai cine stie ce echipament si sa fii maret. Hendrix nu folosea decat pedala de Wah Wah si a devenit cel mai bun chitarist ce a trait vreodata. Conteaza mult inspiratia si talentul. Spor la frecat griff-ul happy

Răspuns utilizator avertizat
| WoodenCross97 a răspuns (pentru RockinLife):

Ce chitara ai? Dar amp?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la hard rock pana la black metal ( arie destul de mare, dar e adevarat). nu dau exemple ca nu ar incapea aici. prefer riffurile de speed metal si sunetul inconfundabil al power metal-ului. totul e sa ai un echipament bun si talent.

Răspuns utilizator avertizat