| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru cei care nu au avut niciodată o relație: voi ascultați muzică de dragoste? Mie mi se pare cam inutil acest gest în cazurile noastre.
Bine, mai ascult Rock atunci când sunt cu prietenii, dar nu pot să zic că aș renunța la alte activități pentru asta.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Mie mi se pare inutil ca cei care nu stiu teorie muzicala/nu canta la nimic sa asculte muzica. Nu e ca si cand inteleg ceva din ea. Corect?

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Pot să fie atrași de ritmul și cuvintele melodiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, am ascultat muzică de dragoste chiar daca nu am avut o relație. Dar asta s-a întâmplat la început când nu știam mai multe genuri de muzica, ascultam doar ce e popular si doar pentru melodie, nu pentru versuri. De când mi-am dat seama care e genul meu potrivit nu mai ascult, pentru că nu mă reprezintă acele melodii. În prezent, prefer rockul alternativ, de obicei melodii cu mesaje motivaționale si care mă incarca cu energie.