| anonim_4396 a întrebat:

Ma întreb câti asculta metalcore în România, mai ales fete? Cred ca foarte puține. De exemplu câte ar asculta AS I LAY DYING. Mie îmi place mult trupa.
Sau alte subgenuri,..., Slipknot?
Voi ce trupe rock ascultați?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cam toate chestiile care se termina in "core" sunt destul de repetitive si monotone. As I Lay Dying e una dintre putinele trupe de gen pe care le gust. Daca discutam de ce trupe ascult, ar fi undeva pe la 2000... here you go: https://www.last.fm/user/CodrutNistor/library/artists

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Eu? Sunt fata, sunt din Romania, sunt genul de fata draguta si finuta dar ascult Rock.Ascult trupa Maneskin.