| Alex1114i48 a întrebat:

Melodii populare. Cine scrie cele mai multe melodii primeste funda

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Da eu as putea scrie pana dimineata sunt foarte multe. Daca luam repertoriul lui Lucretia Ciobanu,Tiberiu Ceia Benone Sinulescu,Irina Loghin, Ghoerghe Turda, Sofia Vicoveana, Angela Moldovan, Fratii Petreus, dar de atunci de la revolutie incoace au fost sute de interpreti pune la fiecare 20 de piese deci chiar ar trebui sa scriu vreo 2000 chiar nu merita nici pentru 5 funde sa scriu titlul la peste 2000 de piese.

| gemeni6226 a răspuns:

Iti scriu in schimb top 10 piese preferate de mine din muzica populara.1-Tiberiu Ceia -Frumoasa-i vecina noastra 2-Lucretia Ciobanu-Mai badita de la miei 3-Benone Sinulescu-Lasa-ma sa beau 4-Benone Sinulescu- Dulce-i vinul 5-Irina Loghin -Roata vietii 6-Irina Loghin -De ce mama, de ce tata 6-Oana Florina Stana -Ei hai mai Mihai 7-Ramona Fabian- Caru cu muieri stricate 8-Etno Stars-Nu-i pamant ca si Ardealul 9-Fratii Petreus - Cand s-ampartit Norocul 10-Gheorghe Turda-Cui nu-i place dragostea