| MCRgurl a întrebat:

Mie încă nu îmi vine să cred că Chester Bennington de la Linkin Park a murit.Pur și simplu, nu înțeleg.Are cineva mai multe detalii? Știu că avea probleme cu drogurile și cu alcool-ul,știu că a avut o viață mai zbuciumată.Dar s-a mai descoperit ceva? A mai postat vreun membru al trupei pe twitter ceva,în afară de confirmarea faptului că într-adevăr, nu este o glumă? E genul ăla de lucru pe care nu-l poți accepta.Care refuză să facă legătură în mintea ta. Încă sunt în stare de șoc.

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Am ramas siderat la aflarea acestei vesti...

| ??c??? a răspuns:

Inca din 2014 cand am observat ca i se duce incet incet vocea am tot asteptat sa ia o "pauza" si sa isi revina. Multi spuneau ca era bolnav altii ca si-a pierdut vocea definitiv dar eu asteptam si asteptam sa-l aud din nou live. Anul acesta a avut un inceput bun, chiar isi revenise fata de anii anteriori si desi nu mi-a placut foarte OML foarte mult chiar adoram 2 melodii. Ma intrebam cand vor mai scoate un nou album nici nu ma asteptam sa se intample asta. A avut o viata naspa intr-adevar, a trecut prim multe dar a biruit si asta m-a facut sa cred ca este un invingator. Am inteles ca Chris Cornell ii era bun prieten si moartea lui l-a afectat mult dar asta nu este un motiv de sinucidere mai ales ca si-a lasat in urma familia. Nu vreau sa-l judec dar viata e grea si toata lumea trece prin perioade dificile. Sinuciderea nu-i o solutie. Chiar imi pare rau.

| MCRgurl explică (pentru ??c???):

Si mie imi pare extrem de rau.Sincer eu nu am observat ca si-ar fi pierdut vocea sau ceva, nu prea ascultam versiuni live iar pe album suna mereu impecabil.Nici mie nu imi da prin cap macar sa il judec, imi pare extrem de rau de faptul ca si-a gasit in felul asta sfarsitul un muzician atat de stralucit.Dar...sincer...nu-mi imaginez cum ai putea sa lasi in urma 6 copii.Nu stiu prin ce trecea, nu stiu ce suferinte il incercau, insa copiii aceia meritau sa aiba un tata atat de bun alaturi.Asta este. Speram ca macar isi va gasi pacea pe care o cauta.

| MariaBot5 a răspuns:

Si eu am ramas foarte socata si nici acum nu-mi vine sa cred. Mike a postat pe contul lui de twitter ca totul este adevarat. Chester s-a sinucis, s-a spanzurat acasa in Palos Verdes Estates, California. Stiu ca a avut probleme mari cu drogurile si intr-un final prietenii lui l-au convins sa renunte la ele prin anul 2006. Avea probleme cu alcool-ul si suferea de o severa depresie. A fost abuzat sexual in copilarie, lucru care l-a marcat. Inca un lucru care l-a marcat, a fost moartea lui Chris Cornell care a fost in trupele Soundgarden si Audioslave. Uite ce a scris Chester pe twitter dupa ce Chris a murit: ''Dragă Chris, i-am visat pe cei de la Beatles noaptea trecută. M-am trezit cu muzica lui Rocky Raccoon în minte şi cu o privire îngrijorată pe faţa soţiei mele. Mi-a spus că prietenul meu tocmai murise. Gândurile cu tine mi-au invadat minte şi am plâns. Încă plâng de tristeţe dar şi de bucurie că am împărţit unele dintre cele mai speciale momente cu tine şi cu familia ta frumoasă. M-ai inspirat în multe feluri în care nici nu-ţi închipui. Talentul tău a fost pur şi de neegalat. Vocea ta a însemnat bucurie şi durere, furie şi iertare, iubire şi suferinţă, totul într-un singur ambalaj. Cred că asta suntem cu toţii. M-ai făcut să înţeleg asta.''

''Tocmai m-am uitat la un videoclip în care cântai 'A Day in the Life' de la the Beatles şi m-am gândit la visul meu. Mi-ar plăcea să cred că îţi luai la revedere în felul tău. Nu-mi pot imagina o lume în care să nu exişti şi tu. Mă rog să găseşti pacea în următoarea ta viaţă. Trimit dragostea mea soţiei tale şi copiilor, prietenilor şi familiei. Îţi mulţumesc că mi-ai permis să fac parte din viaţa ta. Cu toată dragostea mea. Prietenul tău, Chester.''

Dupa moartea lui Chriss, Mike a spus ca Chester era foarte afectat: ''Stabilisem să avem un concert pentru a ne promova cel mai recent single, 'Heavy', iar apoi am auzit vestea despre Chris Cornell, şi am fost surprinşi la vestiar, înainte de a cânta, şi am spus, ştiţi, pentru trupa e bine să cântăm 'Heavy,' dar lucrul corect este să cântăm 'One More Light' pentru că e despre pierderea unui prieten. Când făceam proba de sunte, Chester nici n-a putut trece prin cântec, abia putea cânta şi se sufoca. Şi când am reuşit să cântăm toată melodia, şi era live pe TV, sau înregistrată pentru TV, s-a oprit către finalul melodiei ca şi cum ar fi ratat ultimele versuri, pur şi simplu n-a putut termina cântecul.''

A fost foarte afectat de moartea lui, i-a cantat si la inmormantare. O coincidenta ar mai fi si faptul ca Chester s-a sinucis in ziua in care Chris ar fi implinit 53 de ani. Nu stiu daca moartea prietenului lui l-a impins la acest gest, avand in vedere faptul ca n-a lasat in urma un bilet de adio...

Imi pare nespus de rau, prima oara cand am auzit vestea tremuram mereu si plangeam. Nu-mi venea si nici acum nu-mi vine sa cred, am impresia ca este un cosmar din care nu pot sa scap. A lasat in urma o familie frumoasa, numeroasa, o multime de fani si prieteni. Imi doream atat de mult sa-i vad live, imi doream sa-i cunosc, sa-l cunosc si sa plang de fericire la concert ca intr-un final ii voi cunoaste. In ultimul timp, nu stiu de ce dar pentru mine parea fericit si eram fericita pentru ca intr-un final a invins greutatile, era un exemplu pozitiv pentru mine. Sunt socata, complet socata si imi pare foarte rau.

Imi cer scuze pentru acest raspuns foarte lung dar sper sa te lamureasca.