| anonim_4396 a întrebat:

Muzica comerciala vs muzica de calitate(old music,jazz,blues,rock,punk,folk,raggae,cabaret, country, indie, irish...)
Cine castiga? Voi ce preferati?

30 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

De când indie e muzică de calitate? Mie personal, muzica indie mi se pare o prostie, o nonvaloare.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă spun despre indie că nu-i muzică bună, înseamna că automat îmi plac manelele? Ce chetsie laughing

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu...vorbesc despre indie nu muzica aia indiana. poate indie rock

| Woodenpints91 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Tot la indie rock mă refeream şi eu. Este o nonvaloare, care mai are şi pretenţii.

| CautNume a răspuns:

Muzica de calitate

| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu ascult şi nu suport blues, country, indie, dar oricum, muzică de calitate aleg happy
Baft'! :3

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru UnleashedPsycho):

Erau niste exemple doar

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Mi-am dat seama, am vrut doar să explic că nu toate cele din paranteză fac parte din muzica de calitate, după părerea mea evident happy

| RockNbeer a răspuns:

Hmm,nu stiu, este greu de ales, dar...aleg varianta a 2 a

| Mădă0611 a răspuns:

In locul acelor... pot sa pun orice nu e comercial, deci, clar, muzica de calitate, muzica electronica :D
A auzit cineva de nenea --> http://www.youtube.com/watch?v=ZOTP0POhRgg?

Răspuns utilizator avertizat
| KristalPop a răspuns:

Logic: muzica de calitate. Nu se compară.

| dracu14 a răspuns:

Eu aleg muzica de calitate, bineinteles ca toti vor alege muzica de calitate ca sa nu fie considerati niste cocalari(indiferent ca asculta manele sau muzica comerciala tot cocalari raman)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o glumă, nu?

Câştigă evident muzica de calitate.

| fadnox a răspuns:

Muzica de calitate -aşa ar trebui

| Indestructible a răspuns:

Muzica de calitate a câștigat deja. De fapt, nici n-a avut cu cine concura.

| LanaSpectrum a răspuns:

Dintre un concert Justin Bieber si Metalllica, eu il aleg pe Justin bieber! Pe bune? Adica, pe bune?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru LanaSpectrum):

Omg? you are joking:d

| LanaSpectrum a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Nu,sunt in secret fana Justin, dar nu vreau sa se afle.)

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru LanaSpectrum):

Ok.good sarcasm

| CausingCatastrophy a răspuns:

Rock clar.Tot ce aud cand ascult muzica comerciala sunt niste catele in calduri.

| ryukameow a răspuns:

Gusturile nu se discuta.

| TheTrooper a răspuns:

Rock evident. love struck