| TheQueen1 a întrebat:

Neata TPU!
In cat timp inveti sa canti daca iei lectii de canto? Mi-ar placea sa merg si eu la canto dar mi-e teama ca nu pot canta... Si am auzit ca prima data te testeaza sa vada daca ai ritm etc. Este complicat?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Te testeaza mai intai si apoi spune: admis, respins. Ideea este ca dureaza ani de zile. Unii (foarte buni) dupa 3-4 ani pot incepe sa cante in spectacole. Altii nici dupa 10 ani nu fac nimic. Trebuie si un pic de vointa.