| Roliii a întrebat:

Numai mie imi pare ca in muzica spaniola mai nou apar manele?

6 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Manelele romanesti au legatura cu muzica indiana, aia spaniola nu stiu exact ce influente are.

| Simpatic a răspuns:

Manelele sunt romanesti deci nu are acum.
Muzica spaniola are si ea "manelele" sale autohtone dar niciun caz ale noastre.
Prin manele spanione te referi la ceva asemanator cu raggaeton latino?

| deeeaqq a răspuns:

Da, numai ție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este invers. Ritmurile tiganesti si arabe le-au c-am epuizat si probabil tiganii au inceput sa se inspire si din raggeaton.

| Iulianailovemuzica a răspuns:

Numai ție