| Illuminati2016 a întrebat:

Oare cati GB mi-ar lua daca as downloada fiecare piesa de la NCS in formatul FLAC? Am un HDD vechi de 500GB liber.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

"FLAC files are up to six times larger than an MP3"
O melodie de 3 minute ia in jur de 3.5MB in MP3.
Pe canalul NCS la momentul actual gasesti 780 de videoclipuri.
Daca le-ai descarca pe toate in format MP3, ai avea cam 2730 MB, care inseamna 2. 73GB.
Daca fisierele FLAC pot atinge pana de 6 ori marimea unui fisier MP3, hai s-o luam in cazul extrem: 6*3.5=21MB per fisier FLAC.
21*780=16380MB, adica 16. 38GB

Deci poti umple HDD-ul cu inca ~21369 melodii in format FLAC pana sa il umpli complet.

| Illuminati2016 explică (pentru LPCTSTR):

Asta inseamna ca imi incape si discografia Monstercat

1 răspuns: