| Minks a întrebat:

Oare ne-am uitat artistii din zilele "apuse". Oare muzica lor s-a pierdut in negura vremii? (Sper ca nu o sa imi raspunda pusti de 10 ani care au crescut cu Guta si Salam)

N-am trait acele vremuri, dar ascult mereu muzica veche, muzica adevarata. Nu "tzap regheton, tza", desigur, nu neg ca inca exista artisti adevarati.
Deci, cati dintre voi n-au uitat de EI?

5 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Nu trece o zi fara sa ascult o melodie de la Nirvana (de exemplu) si sa nu ma gandesc la ce se va intampla cu generatiile viitoare. Artistii de valoare ii pot numara pe degete, in schimb nonvalorile par a fi mai multe decat stele pe cer.
Nu pot decat sa presupun ca peste 10-20 de ani vor exista, la fel ca si acum, oameni care vor aprecia muzica adevarata (adica cea veche) si nu se vor lasa spalati pe creier de mizeriile comerciale care par sa rasara ca si ciupercile dupa ploaie...

| Bogdanux a răspuns:

Momentan, o parte din muzica despre care vorbesti, indiferent ca e rock, pop, jazz, country, blues, metal inca rezista.Eu ma ingrijorez ce va fi peste 10-15-20 de ani...

@shadybaby

Bine zis!

| shadybaby a răspuns:

Old School Rullzhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi primeaza informatia vizuala, nu cea audio. Sunt si azi destui artisti cu voce frumoasa, dar nu si-o pun in valoare decat intr-un mod jalnic, pentru bani, facand videoclipuri de toata jena. Ascult orice suna bine, bineinteles, fara "salam si ciorba" laughing

| steffybossu a răspuns:

Nirvana...