| anonim_4396 a întrebat:

Pana la urma Michael Jackson suferea de vreo boala sau a urmat un tratament chirurgical pentru albirea pielii si alte "imperfectiuni" si s-a sinucis sau nu? Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Părerile sunt împărțite. Se spune că suferea de vitiligo iar ca să-și ascundă petele albe de pe corp, a preferat să-și albească toată suprafața pielii.
O altă teorie spune că de fapt nu suferea de nici o boală de piele ci că asta a fost doar o invenție că să poată să-și albească pielea și să-și facă acele operații estetice pentru a nu mai semăna cu tatăl său, pe care s-a presupus că-l ura datorită faptului că l-a abuzat în copilărie, suprasolicitând-ul să cânte și să învețe acele mișcări de dans complexe pe care le făcea pe scenă.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uită-te puțin la spectatori.
https://www.youtube.com/watch?v=Hxgo-Qu-ZZE
Dacă nu ar exista nebunia lor, toată așa zisa lui artă ar fi un fâs.
Un fâs, până la urmă nu merită atâta atenție.
Nebunia lor, da.

| aumih16 a răspuns:

Nu de fapt la el a fost problema operatiilor estetice exagerat de mult! fapt pentru care i-a cazut nasul! i l-au refacut dar el a fost facut in toate felurile maimuta! femeie! etc!

| dragodana a răspuns:

Salut.
Din ce știu avea vitiligo.Dar a făcut și albiri chimice.
Eu zic ca nu s-a sinucis.Am văzut un documentar în care spuneau că vroia să plece în turneu, dar era foarte bolnav.Eu cred că de vină a fost doctorul prost.

| stefiiii3 a răspuns:

Faza cu Michael Jackson este foarte dubioasa. Unii spun din cauza multor operatii estetice, din cauza tratamentului pentru albirea fetei (cica ar fi facut cancer de piele), unii chiar cred ca inca mai traieste (acum nu stiu ce mai cred) si multe altele.