| anonim_4396 a întrebat:

Pana la urma de la ce a pornit scandalul dintre BUG Mafia si La Familia din 2002? Eu am auzit doua variante: ori Sisu si Puya aveau nevoie de bani si au cerut de la "prietenii" lor care n-au vrut sa dea nimic, ori ceva legat de melodia "Cine e cu noi" (ceva copiat sau furat, nu stiu) si apoi La Familia a scos "Cu cartile pe fata"(feat. Moni-k). P.S. Motiv real, nu inventat din invidie pe vreuna din trupe.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si voi ce trupa considerati a fi indreptatita sa-i atace pe fostii "frati"?

Răspuns utilizator avertizat
| MorphineGirl a răspuns:

Deci :))
Mafia le-a dat celor de la La Familia numele si aveau si drepturi de autor pe el si cand au vazut ca le merge bine le-a spus ca pot pastra numele doar daca le dau 15 mii de euro sau ceva de genu si astia de la La Familia nu au acceptat sa le dea suma ceruta si si-au 'schimbat ' numele in Sisu & Puya si au scos piesa asta https://www.youtube.com/watch?v=ltvZLHfS808