| SaveTheNature a întrebat:

Pastile pentru emotii?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Calmogen pe baza de plantewinking

8 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Diazepam, cica, dar vezi sa nu adormi, si sa nu iei prea mult, oricum, nu se da fara reteta, parca.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Doză letală de emoții, dacă nu asculți cu grijă:
http://www.youtube.com/watch?v=dg6yS1WHpvk

| OOOLEOOO a răspuns:

''Emotiile sunt la comanda gandurilor tale.Dar tu esti mai presus decat aceste ganduri''

Emotiile le creezi cu gandul, iar tu nu esti gandul tau ci ganditorul.cel ce produce gandul.
Pastilele te fac sa traiesti ca o ''leguma'' nu mai simti absolut nimic.
Daca tu esti creatorul emotiilor tale prin putina meditatie, disciplina mentala si dezvoltarea atentiei poti pune stapanire pe acestea.

| SaveTheNature explică (pentru OOOLEOOO):

Am sa merg la un psiholog atunci., caci ceea ce imi spui in cuvinte, mi se pare imposibil de realizat.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cea ce iti spun eu in cateva fraze este rezumatul a rezultatului primit in urma unor excercitii de concentrare/spirituale/meditatie ce se practica saptamani intregi pentru a primi un rezultat extraordinar.
Ti-am oferit o idee, tu poti alege daca sa te intereseze sau nu.

-mi se pare imposibil de realizat-
''Daca nu incerci oricum ratezi''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce naiba cauta intrbarea asta la categoria Muzica?

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu. Eu am pus-o la sanatate. Probabil ca in intrebarea anterioara am spus ca emotiile mele vin atunci cand urc pe scena. Deci nu eu am pus-o aici. TPU e de vina.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ma rog, aparent posibil