| Hell_1406 a întrebat:

Pentru chitaristi: Care e cea mai buna chitara acustica?

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Nu exista o chitara acustica care sa fie cea mai buna. Aspect este relativ si variaza de la chitarist la chitarist. Exista firme producatoare de chitare acustice de calitate superioara: taylor, martin, tacoma, guild, gibson, takamine. Calitate medie: ibanez, takamine, fender. Calitate inferioara: tenson, harley benton, hora etc. Mult spor, Marius Furduescu www.the-guitar.ro

| butterflyeffect123 a răspuns (pentru MariusFurduescu):

Care e mai buna dintre epiphone si fender?

3 răspunsuri:
| oneway a răspuns:

Marius a dat un raspuns super, care m-a ajutat si pe mine foarte mult...Am cumparat un IBANEZ negru si e foarte buna...inainte am avut o chitara clasica TENSON tongue

| SoldierOfLove a răspuns:

Nu cred ca depinde neaparat de marca, si mai mult de chitara insusi. Am mai vazut chitari de marca buna care sunt praf, si altele de marci slabe care sunt foarte bune. Cel mai bine si cel mai recomandat ar fi sa le testezi in magazine inainte de a le cumpara, daca e posibil si cu o persoana care se pricepe la asa ceva. happy