| FadeToMetallica a întrebat:

Pentru chitaristi..Care e cel mai greu solo pe care il stiti?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Dupa ce le inveti, toate devin usoarelaughing, dar care-mi face cea mai mica placere sa-l cant e ride the lightning...Ar mai fi si creeping death, in general astea doua is mai dificile si sa le pot si eu.

| FadeToMetallica explică (pentru Thunderstruck):

Stii cumva si solo-ul de la One(ala de la sfarsit) sau Master of Puppets?

| Thunderstruck a răspuns (pentru FadeToMetallica):

Da, astea-s de baza de la ei, is prin cele mai usoare de la ei.

| FadeToMetallica explică (pentru Thunderstruck):

As vrea sa mai discut cu tine despre unele lucruri legate de chitara, asadar daca ai vrea sa dai add la tudor_extreme@yahoo.com ar fi minunat.

| Thunderstruck a răspuns (pentru FadeToMetallica):

Te-am adaugat.

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Probabil unul de-al lui Alex Skolnick de la Testament.Desi,daca-ti pui in cap, gasesti vreo treizeci de solo-uri care nu-ti ies nici dupa 20 de ani de pregatire, intr-o zi. Si Zakk Wylde are cateva chiar dificile.

| TeoPT a răspuns:

Nu prea m-am axat pe solo-uri, dar imi ies intro-urile pe chitara lead de la Fade to Black si One, vreo trei sferturi din primul solo de la A tout le monde, si pe al doilea. Stiam solo-ul din Critical Acclaim (Avenged Sevenfold) dar nu l-am mai cantat de mult si probabil l-am uitat.

| RockNbeer a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva...

| Wøodenpints a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privești.
Sunt solo-uri pentru care ai nevoie doar de viteză. Solo-urile ălea extrem de rapide din thrash sau death, pentru care ai nevoie doar de foarte mult antrenament, fără să fi învățat vreo tehnică sau să studiezi mai amănunțit chitara. Dacă exersezi câteva ore pe zi, în câtiva ani le poți cânta fără probleme.
Apoi mai sunt solourile alea, Petrucci style, care-ți cam fwt degetele de-ți vine să iei chitara de gât și să lovești un țigan cu ea.