| aumih16 a întrebat:

Pentru eurovision 2018 ce reprezentant va doriti sa reprezinte Romania concursul s-a desfasurat la salina turda! ultima data iar acum la sighisoara!

4 răspunsuri:
| aumih16 explică:

Reprezentantii de anul acesta sunt urmatorii:

1. lina
2. erminio sinni & titziana camelin
3. save
4. jukebox & bella santiago
5. alessandro danescu
6. feli
7. zavera
8. zoltan
9. mares pana
10. tiri
11. johnny badulescu
12. meriem
13. bolota sergiu
14. gaitanovici dora
15. dinca aurel
16. cohen tomer
17. dinu teodora
18. hellen
19. the humans
20. traistariu mihai
21. crisan paula
22. iliana
23. clonda tavi
24. vyros
25. banes jessie
26. evermorph
27. zaharia romeo
28. santha eduard
29. echoes
30. siminonescu cristian
31. florea alex
32. othello
33. jeckel alice
34. bratan Diana
35. manciulea dan
36. gorun carolina
37. waleska
38. lion's roar
39. hasna Elena
40. anghel liviu
41. diaconescu miruna
42. serena
43. ungureanu alexandru
44. chifu eliza
45. chivari manuel
46. suciu maria
47. cornel
48. pragu de sus
49. hartis tom
50. trofin denisa
51. andas claudia
52. turcu Elena
53. ayona
54. endless & maria grosu
55. ciornea ioana
56. chitiul bernice
57. xandra
58. ticala nicoleta
59. alexia & matei
60. rafael & andy

| aumih16 explică:

Am avut peste 60 de reprezentanti anul acesta! unii au mai ajuns ba in prima semifinala ba in a doua semifinala!

| aumih16 explică:

Mie personal mi-a placut manuel chivari cu piesa somebody to love e genul ala de piesa vesela care cred ca ni s-ar potrivi la fix la eurovision acolo in lisabona unde se organizeaza concursul dar na multi zic spun ca ar fi copiata ca se aseamana intr-adevar cu jp cooper ft william sange mama seamana dar nu rasare piesa asta are alt mesaj da oricum cred ca doar mie imi place! nu la toata lumea sigur mie mi-a placut si lion roar's rekindle the flame care la fel e o piesa deosebita daca prima care am mentionat-o era pop asta este metal oare ce ar fi sa venim si cu asa ceva cu metal adica nici o data nu am fost la eurovision cu metal daca am fost la eurovision cu un gen de muzica pop si rock hard rock atat suntem totusi in 2018 hai sa mai facem o schimbare la nivel de gen muzical desigur ca nu ma refer la altceva

| aumih16 explică:

Poate ca mai sunt si alte piese bune pentru eurovision dar nu toate cred ca vor face fata acolo cu brio! tocmai asta este oricum noi la nivel de eurovision nu neaparat numai un alt gen de muzica ci si voce ca lumea sa avem acolo si dansul de asemenea spectacolul etc