| MaryaLovGD a întrebat:

Pentru rock-eri : Skillet sau Linkin Park?

28 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Niciuna. Sunt de tot rahatul ambele.

| aliceinchains a răspuns (pentru LastChance):

Vrei să zici că tu nu le ascultai, nu știai măcar câteva melodii de la ambele când ai început să asculți rock? Sau alte trupe care-s foarte asemănătoare cu cele două. Că oricum sunt destul de puțini care să înceapă cu trupe de black, brutal metal, cu din ăstea de genu, LP, Skillet, 30STM, Paramore etc. încep mai toți. Rock alternativ.

| LastChance a răspuns (pentru aliceinchains):

Ba da, le-am ascultat. Ea a întrebat ce alegem dintre astea două. Acum nu prefer niciuna. thinking

| aliceinchains a răspuns:

Skillet și Linkin Park nu sunt cine știe ce trupe rock, adică sunt altele cu mult mai bune, probabil ești la început cu ascultatul de trupe rock ori metal.
Eh, dacă ar fi să aleg din astea două, zic Skillet. Amândouă le-am ascultat așa pe la 13-14 ani, dup-aia am descoperit trupe mai bune și-am renunțat. Dar până la urmă ambele au făcut parte din primele trupe rock pe care le-am ascultat.
Eu am avut azi un fix pentru melodia asta, am dat-o tuturor, e prea epică, așa că: http://youtu.be/3Su7thLsQME

| MaryaLovGD explică (pentru aliceinchains):

Nu sunt la inceput. Am o groaza de trupe rock care-mi plac, doar ca pe astea le-am ales aici.

| SymphonyOfDestruction a răspuns (pentru aliceinchains):

Super piesa

| aliceinchains a răspuns (pentru SymphonyOfDestruction):

Da! Am descoperit trupa nu de mult, iar albumul ăsta mi se pare cel mai bun: http://youtu.be/pkGNaJ00I_c
Mă bucur că-ți place, albumul e destul de nou și trupa nu prea e cunoscută.

| Woodenpints91 a răspuns:

Niciuna. Dacă totuşi ar trebui să aleg, zic Linkin Park-ul vechi. Adică primele albume. Acum au devenit niste lăbari.
Skillet au fost lăbari din totdeauna.

| CautNume a răspuns:

Linkin Park.

| ascovit a răspuns:

Skillet

| DragosConstantin a răspuns:

Skillet.

| Mayar a răspuns:

Linkin Park. Ador melodiilor lor pentru ca ma ating oarecum la suflet happy

| vladdd16 a răspuns:

Nu exista niciun punct de comparatie

LINKIN PARK! happy

| Dariusuu a răspuns:

Linkin Park, multi ar visa sa fie la un concert de-al lor.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nici una.

| javiga a răspuns:

Skillet

| Summoning a răspuns:

Sau

| Deyush08 a răspuns:

Linkin Park

| dianalalala a răspuns:

Rammstein laughing mai bun decat amdoua la un loc

| AbbyXQuinn a răspuns:

De obicei ascult altceva...dar daca tot ai pus intrebarea prefer Linkin Park. Au melodii destul de dragute. Si Skillet canta frumos dar mai mult m-au incantat cei de la Linkin Park.

| splitt a răspuns:

Asta e intrebare de cretinii! cacat1 sau cacat2?! **** or not **** aceasta este intrebarea...

| MihaelaSiEu a răspuns (pentru splitt):

"De gustibus non discutandum", splitt!

| splitt a răspuns:

Ba gusturile se discuta, dar in grupuri restranse

| MihaelaSiEu a răspuns:

Linkin Park. Desi au devenit destul de comerciali raman unii dintre preferatii "tineretii" mele. Skillet sunt prea previzibili pentru mine.

| LiveStar a răspuns:

Linkin Park, dar vezi ca LP canta Alternative Rock / Rap Rock, nu rock pur
http://en.wikipedia.org/wiki/Linkin_Park

| JUSTaRetard a răspuns:

Pff. Daca s-ar da intrebarea asta la BAC cred ca l-as pica.happy Prefer totusi Linkin Park big grin

| GicAx3mMetal a răspuns:

Niciuna. Ambele nu sunt destul de hardcore/agresive/powerfull pentru mine.

| BoromiN a răspuns:

Linkin Park!