| LastChance a întrebat:

Pentru rockeri:
Care e cea mai bună trupă de black metal după părerea ta?

Mulţumesc!

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Gorgoroth,Cradle of Filth, Dimmu Borgir.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Burzum

| apples a răspuns:

Ce faci tu e ca si cum ai intreba despre black metal pe forumul oficial Justin Bieber happy
On topic... sunt mai multe trupe bune de black metal dar daca ar fi sa aleg doar una ...probabil Agathodaimon (mai de pe vremuri, cu Vlad Dracul)

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

De la noi Akral Necrosis din afara Venom

| LastChance explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Venom e thrash toată ziua.

| RockaruL a răspuns:

Eu cred ca cele mai bune sunt:Slipknot,Nirvana,Rammstein, Marilyn Manson, Nightwish...
Succes!

| Nesquik_1900 a răspuns:

Canibal Corpse, Venom, Dimmu Borgir

Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am doar una. preferintele mele in black metal sunt urmatoarele: Arkcanum, Bathory, Burzum, Immortal, Mayhem, Gorgoroth, Bal Sagoth, Baptism. pe electrica bag mai mult immortal, bathory burzum si mayhem. sanatate si mult noRock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa precizez Bethlehem. o trupa din Germania ce canta atat black metal cat si death metal, si NordicWinter ( niste canadieni cam obscuri dar foarte buni la uns urechile cu black metal pur. )

link catre nordicwinter: http://www.youtube.com/watch?v=8t9On_n-amo

si Bethlehem [ piesa ce e foarte buna de ringtone si de ascultat la nervi;) ]: http://www.youtube.com/watch?v=yoGkDtPqtbY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xasthur.