| BlackWaltz a întrebat:

Petru cei care canta la pian, care este cea mai grea piesa pe care stiti sa o cantati? Intreb din curiozitate...

5 răspunsuri:
| FearOfTheDark a răspuns:

Sonata lunii.
Scuze, nu prea imi place pianul :/

| Captoresque a răspuns:

Nu am mai cântat la pian de ani buni dar parcă cel mai dificil lucru de cântat mi se părea Preludiu în G minor de Rachmaninov.

| Liliana_Hurdea_1979 a răspuns:

Dupa parerea mea, care fiul meu o poate canta la pian, este cea mai grea rapsodia ungureasca nr. 2

| Metalerele5 a răspuns:

Nu pot sa-ti zic cea mai grea piesa, pentru ca sunt foarte multe. Dar ca sa zic un nivel foarte dificil tehnic si muzical, studiile transcendentale de Liszt sunt foarte grele si am cantat din ele. big grin

| Selmas1245 a răspuns:

Moonligth sonata no 27
(Nu este sonata lunii). Garantez este foarte greu, si pentru adulti profesionisti