| WtfShadow a întrebat:

Poate cineva sa imi dea exemple de trupe rock de toate genurile? adica Death Metal,Heavy Metal, etc

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Insomnium, sabaton, kalmah, hollywood undead, dragonforce, eluveitie, haggard, before the dawn, tyr, disturbed, slipknot

| Deaad a răspuns:

Pantera,Down.Sunt trupele care le ascult foarte mult in ultimul timp.Merita,daca le intelegi.

Amon amarth este o trupa de melodic deah metal pe care o apreciez mult.Imi mai place si opeth.

| 夢想家兩次 a răspuns:

-Avenged Sevenfold
-Slipknot
-Fit for rivals
-Metallica
-AC\DC
-Pantera
-Eluvietie
-Black Sabbath
-Linkin Park
-Asking Alexandria
-Sum 41
-Three days grece
-System of a Down
-Apocalyptica
-Breaking Benjamin
-Bullet for my Valentine
-Green day
-Black Veil Brides
-Evanescense
-Nirvana
-Guns N'Roses
-Megadeth
-Creed
-Nightwish

| Dragonfall a răspuns:

Blind Guardian, Metallica, Dragonforce, Avenged Sevenfold, Evanescence, Hammerfall, Apocalyptica sau daca vrei ceva mai "soft" cauta Audioslave, Jess and The Anicent Ones sau Theory of a Deadman.