| DexOnline a întrebat:

Poate sa aduca cineva argumente serioase impotriva manelelor? Vad o gramada de persoane care asculta Rap/Rock, dar si alte genuri si care sunt "impotriva" manelelor. Sunt liber la discutii si la schimburi de opinii, sper doar sa pot comunica civilizat si serios pe acest subiect.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu când ascult muzica arabă sau indiană mi se pare o lălăială insuportabilă. La fel manelele. Dacă te-ai înțărcat cu ele, probabil că sunt minunate. La fel și cu rap, trap, și galop.

| Legion7X a răspuns:

Manele, sunt denigrate pentru că multe persoane fie, urlă într-un anume stil vocal, lucru care nu este pe placul tuturor. al doilea versurile nu sună tocmai ok, pentru a fi în concordanță cu modul de gândire al unora sau cu stilul de viată + atitudinea exprimată în versuri. Un alt argument puternic este rasismul față de persoanele de etnie Romă, privind stilurile de viață și de principii.

Oamenii nu sunt toți la fel dar, pe uneori se aseamănă după mai multe analize.