| soraGrime a întrebat:

Pot folosi acelasi amplificator si pentru bass si pentru chitara?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Da si nu.
Daca ai amplificator de bass poti folosi si pentru chitara normala(eu am pentru bass si se aude si chitara normala doar ca nu are efectele care trebuie)
Daca ai amplificator de chitara cu efecte nu stiu cat de bine o sa se auda chitara bass.
Oricum pentru studiu cred ca este ok sa folosesti acelasi amplificator, dar pentru mai mult nu.

1 răspuns:
| Crisis a răspuns:

Nu, trebuie sa ai un amp pentru bass si unul pentru chitara. Separate big grin