| CptPete a întrebat:

Pot sa învăț sa cant la chitara si fără profesor? Gen cu aplicații pe mobil sau din videoclipuri? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| tudus a răspuns:

Da poti invata sa canti la chitara si fara profesor.
trebuie sa inveti baza de teorie muzicale pentru incepatori:
1.trebuie sa stii neaparat acordurile majore si minore
2. trebuie sa stii notiunea de "gama"(sau cel putin sa inveti toate acordurile care fac parte dintr.o gama) pentru asta cauta "cerc acorduri" pe google
3.pasul asta e cel mai nasol pentru. un incepator, depinde f mult de ritmul fiecaruia si cat de repede te prinzi la figura cum trebuie sa faci bataile si cum poti sa "tii ritmul"...

sunt foarte multe tutoriale pe youtube care te pot ajuta...trebuie doar sa ai vointa

a si eram sa uit... daca nu iti cumperi chitara clasica pentru inceput... apasa bine corzile alea pana nu mai auzi nici un "bazait"(iti dai tu seama dupa sunet) si mereu acordeaza chitara inainte de a canta

MULT NOROC SI DEGETE TAIATE! b

1 răspuns:
| DIA23092 a răspuns:

Eu am incercat, dar nu am reusit.Ar trebui sa faci cursuri.iti recomand Music4all school.este o scoala extrem de buna.eu am invatat multe!