| 012345678 a întrebat:

Practic toti romanii asculta manele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti idiotii o fac. fara suparare pentru cei ce asculta, sincer, dar chestia aia nu poate fi numita muzica.

15 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu, in niciun caz, desi o mare parte asculta, fie ca recunosc sau nu, fie ca asculta "doar la petreceri" etc. Exista si persoane carora nu le place acest asa-zis gen muzical.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, si ma enerveaza cei care spun ca toata lumea ascunta, dar nu recunoaste. Pai eu am atata muzica faina de nu stiu ce sa mai ascult ca nu imi ajunge timpul, si ascult manele, adica renunt la muzica mea pentru asta? Ba nene.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu laughing) eu nu o fac.Never!

| sublime89 a răspuns:

Stiu ca din afara tarii poate parea ca toti romanii asculta, dar daca ai trai aici ai vedea ca multi nu suporta aceste manele. Si eu sunt unul dintre ei.

| suităr a răspuns:

Eu sincer nu ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic nu inteleg rostul cuvantului "practic"in intrebarea ta, practic.

Nu, nu toti asculta manele.

| Duucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Practic,mai mult de jumătate din români ascultă manele.
Teoretic, doar 10%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ascult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ăia foarte inculţi.

| Carmen100 a răspuns:

Doamne, NU! De unde parerea asta?laughing
Exista foarte multi oameni (mai intregi la cap) care nu asculta, dar sunt din ce in ce mai putini, pentru ca prostia e promovata cel mai tare.
Nu cred ca se poate numi gen de muzica, e o porcarie, fara suparare daca iti place, dar n-are sens happy

| Morrígu a răspuns:

Uite asta nu suport.
Nu.
Poate toti țiganii.
Deși nici acolo nu sunt sigura.
Nu sunt rasistă, ei sunt țigani.

Ascult rock/metal.
Cum a picat intrebarea asta...

| Metalheadforever666 a răspuns:

Toti incultii, tiganii, analfabetii asculta manele ca doar li se potriveste.

| MarianM8777 a răspuns:

Nuuuuuu! Doamne feri!laughing Mi se pare un gen muzical de proasta calitate si nu as putea sa dansez vreodata pe asa ceva, ptc mi s-ar face rau.Ritm aiurea, intonatie aiurea, cam tot ce e manea e o aiureala si o mare mizerie din punctul meu de vedere! ...Cam 30% din populatia Romaniei asculta, dar sunt si care nu recunosc. In general, populatia rurala( Sunt de la sat si cam numai manele aud seara pe radio santzsi la baruri), tiganii, si needucatii de prin cartiere!

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Nu mai sunt romani care nu asculta eu si cu familia mea nu ascultam deloc!

| MymyMihaela a răspuns:

Eu nu ascult manele nici daca ma spanzuri acum. Dar zilele astea am fost nevoita sa ascult. Pentru ca subufar si pentru ca petrecere. rolling on the floor)