| anonim_4396 a întrebat:

Prima Piesa https://instaud.io/2y6B.

O parere ceva?happy

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ador instrumentalul
Vocea nu suna prea bine, mai ia niste lecti de canto

| TheRealFantasy a răspuns:

Instrumentalul suna bine, la voce trebuie sa mai lucrezi. :)

Nu sunt chitarist si nici solist dar asa suna pentru mine. :))
E prea liniara vocea si pare ca si cum ai canta fals in unele parti, incearca sa pui pauze mici inainte de ultimul/ultimele cuvinte din strofe care iti vin probabil mai greu sa le canti.

De asemenea ar ajuta mult daca ar suna totul mai melodic, adica pentru cineva care doar asculta muzica o sa sune ca o melodie liniara la chitara cu o voce monotona, daca pui niste pauze in melodie (note simple la chitara dupa ceea ce pare "refrenul", adica dupa versul cu "stay", in loc de acel "shredding" constant sau din voce pur si simplu separand unele cuvinte din versuri, melodia se numeste stay asa ca exact acel cuvant ai putea sa il canti diferit, prelungit sau nu dar sa il accentuezi).

Asculta acusticele de la Vita de Vie, in special "Alunga tacerea", au elemente interesante in melodii, poate te ajuta/inspira cumva.

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| Jannah a răspuns:

Mai bine ascult manele

| Savas10 a răspuns:

Mie imi place, cred ca te descurci bine. Cum ziceau si cei de mai sus, exceptand cocalarul ambulant, instrumentalul suna excelent, vocea asa si asa, dar cu mici retusuri cred c-ar iesi super.