| Deya_6605 a întrebat:

Pro sau contra manele? big grin

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Cu manelele nu am nimic, ca nu ascult asa ceva. Ma cam streseaza comportamentul unora, care se dovedeste a fi total lipsit de orice bune maniere, oriunde. Si e gresit sa credem ca doar manelistii se comporta necivilizat, pentru ca stiu oameni care asculta manele si nu deranjeaza pe nimeni pe strada, dar si stiu(si stiti si voi) si cazuri din cealalta tabara, care, din pacate, e mult mai numeroasa.

42 răspunsuri:
| 0214 a răspuns:

Contra

| Albey a răspuns:

Contra

| vyol3ta a răspuns:

Sincer.Pro.
O petrecere nu da pea bine fara o manea.

| Elaaaaaaaaaa a răspuns:

Contra.

| DexTer a răspuns:

Get a life !

Elianna
| Elianna a răspuns:

Contra!

| Ada_1039 a răspuns:

Probig grin Oricum fiecare asculta ce'i placewinking

| Pho3nix a răspuns:

Contra !

| tomas_1123 a răspuns:

Contra

| lyrics a răspuns:

Nici pro nici contra.
fiecare e cu genul lui.
nu am nimic cu rromii, nici cu rockerii sau altii.
ii accept asa cum sunt.
exista rromi care sunt mult mai cinstiti ca unii romani.
daca a procedat 1 gresit, ii baga in aceeasi oala.
la o petrecere accept o manea 2.
nu pot sa ma duc sa ii zic sa schimbe melodia ca nu'mi convine mielaughing
deci.nici pro nici contra

| girl95 a răspuns:

Contra.clar

| outlandish a răspuns:

Sincer contra!

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Contra cu siguranta!

| ZeRo_1970 a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra...Sunt Anti!

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu pot sa zica ca sunt pro sau contra, eu personal nu ascult acest gen de muzica, insa ii respect pe cei care asculta manele pentru ca fiecare are dreptul sa isi aleaga genul, insa trebuie sa recunosc ca o nunta nu isi are rostul fara o manea, machidoneasca, populara, adica muzica de petrecere.

| xSoaked a răspuns:

@ZeRo dude, stii ca "anti" inseamna "contra" nu?

| florin1979 a răspuns:

Contra manele. categoric!

| MysteriousVIP a răspuns:

Contra, dar mai merge cate 1 nu pot sa zic straight face

| Aenoenienanonim a răspuns:

COntra

| traficanta a răspuns:

PRO.Fiecare asculta ce`i place.

| dya_8470 a răspuns:

Contra dar nu am nimic cu cei care asculta manele

| Dannyjj a răspuns:

Sincer nici pro nici contra, am ascultat manele, acum nu mai ascult, nu am nimic cu cine asculta sau nu manele. Dar nu imi place atitudinea de bosi, smecheri, barosani si incolo ei nici sa citeasca nu stiu(nu e nimic rasist, nu am niminic cu rromii dar atitudinea unora dintre ei nu imi place).

| Sua a răspuns:

Contra

| dllm. a răspuns:

Fat`o.asta nu-i intrebare happy gusturile nu se diskuta. hai sa fim seriosi. fiecare asculta ce vrea, si manelistii is oameni! omFG! nu cred ca tu nu asculti o manea, whatever.copiioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra clar.

@traficanta Fiecare asculta ca-i place si ce-l duce capu.

| Sin a răspuns:

Contra.

@vyol3ta De petreceri stilate ai auzit? Si prin "stilate" ma refer la muzica pe care poti dansa dansuri de societate, aristocratice, ceva elegant si cu bun gust, nu buriceala, dansul pinguinului si alte porcarii.

"O petrecere nu da pea bine fara o manea. "
Se vede ca asculti manele.Numai voi puteti sa ganditi astfel.

| Deya_6605 explică:

@dllm -- > Intrebarea am pus`o doar ca sa vad daca lumea asculta manele sau nu happy. Ai vreo problema?

| putzulica a răspuns:

Daca asculti o dinaia sigur gasesti cel putin 10 greseli ca si "eu este un mare smecher" aici gasesti cate greseli vrei tulaughing. nu toti care asculta au un comportament de asta stricatlaughingmai nou bulangii astia sau dat pe hip hop si nu orice hip hop>Puya laughing)) pai daca chiar va place puya stiati ca el numai canta hiphop si stiati ca nu e hiphop original. e un fel de cocalar frate se lauda in fiecare melodie. dar nu ca manelisti ci in stil hiphoplaughing"nici pro nici contra"fiecare cu ce-i place...

| shadovv a răspuns:

Extrem de contra...

| Rapperiţa a răspuns:

Contra la Maxim. pacat ca nu merge cu Caps Onsad
ca scriam un contra urias cu litere mari