| paranteză a întrebat:

Pun cea mai stupida intrebare care se incadreaza mai mult aici.
Singurul lucru care m-a determinat sa ascult rock a fost un baiat care il plac si l-am placut. Daca pomenesc o melodie rock zice ca e praf. hmm cum nu am habar ce zic rock-ari va rog cateva melodii rock la moda care l-ar putea impresiona. Asculta Pantera, Metallica, Guns' N Rosses si Dimebag Darrell. ideei?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Asculti rock ca sa il impresionezi pe el? Nu... mai bine tac.

| paranteză explică (pentru Nolkyz):

Te rog. unele imi plac. adica na, hmm smug ce sa zic laughing alea care n-au legatura cu rock-ul
Dar zii catevaa!

| Nolkyz a răspuns (pentru paranteză):

Pai cum vine asta. Iti plac cateva piese rock dar care... Nu au legatura cu rockul?

12 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Melodii rock la moda!?
Asta-i o gluma nu?laughing

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

...Meh,am fost destul de vulgar azi, mă abţin.Ai noroc, duduie.

| itscloudyoutside a răspuns:

Eu zic s-o laşi baltă... Degeaba vrei să-l impresionezi dacă nu-ţi place rock-ul, în felul ăsta nu o să reuşeşti. Fii tu însăţi!

| Downfall a răspuns:

Da, ai dreptate, chiar e cea mai stupidă întrebare pe care am văzut-o. Ar trebui să asculţi rock pentru că-ţi place, nu ca să impresionezi pe nu ştiu ce băiat, crezând că aşa o să te placă.
Şi, încă ceva. Să ştii că nimănui nu-i plac oamenii falşi, care vor să pară altceva decât sunt.

| GusWaters a răspuns:

Ce faci, ma?! Asculti rock ca sa il impresionezi si sa te combini cu el?! Undeva gresesti, iar acel undeva e fix peste tot.Nu mai incerca bullshit-uri din astea, ca nu tin, mai ales cand e vorba de unul care asculta trupe bunicele.Ai sa ajungi poserita.Rock-ul nu se asculta ca sa impresionezi sau sa pari mai desteapta,se asculta daca il simti,si doar atat.

Dar, mno, incearca melodii de genul:
http://www.youtube.com/watch?v=j6WGoyBiUP0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cKhfkfnbAMQ

| Andriana a răspuns:

Uite:Rammstein - Ich tu dir weh
AC/DC - Moneytalks
AC/DC - Highway To Hell
Daughtry - Crawling Back To You
Coldplay - Paradise
Avril Lavigne - Wish You Were Here
Avril Lavigne - My Happy Ending
Avril Lavigne - Smile
Deftones - Change (In The House Of Flies)
Evanescence - Bring Me To Life
Evanescence - What You Want
Red Hot Chili Peppers - The Adventures of Rain Dance Maggie
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Black Veil Brides - Fallen Angels
Bullet For My Valentine - The Last Fight
My Chemical Romance - Planetary (GO!)
My Chemical Romance - "SING"
Bullet For My Valentine - Bittersweet Memories
Bullet For My Valentine - The Last Fight
Les Elephants Bizarres - Hello! (says the Devil)
Smash Mouth - All Star
Good Charlotte - I Just Wanna Live
Green Day - 21st Century Breakdown
Green Day - Holiday
Green Day - Boulevard Of Broken Dreams
Green Day - Brain Stew/Jaded
Green Day - Hitchin' A Ride
Green Day - Redundant
Green Day - Geek Stink Breath
Green Day - Stuck With Me
Green Day - Waiting
Green Day - Macy's Day Parade
Green Day -Know Your Enemy
Guns N' Roses - Don't Cry
Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine
Foo Fighters - The Pretender
Foo Fighters- Walk
Limp Bizkit - Gold Cobra
Limp Bizkit - Rollin'
Rise Against - Make It Stop (September's Children)
Panic! At The Disco: Ready To Go
30 Seconds To Mars - Closer To The Edge
30 Seconds To Mars - This Is War
U2 - Elevation
Tokio Hotel - Ready, Set, Go!
Tokio Hotel - Monsoon
Tokio Hotel - World Behind My Wall
Tokio Hotel - Rette Mich
The Rasmus - In The Shadows
Kings Of Leon - Use Somebody
Sunrise Avenue - Hollywood Hills
MUSE - Neutron Star Collision (Love Is Forever)
Three Days Grace -Break
Three Days Grace - The Good Life
Three Days Grace - Animal I Have Become
Three Days Grace - Pain
Three Days Grace - I Hate Everything About You
Linkin Park - In The End
Linkin Park - Leave Out All The Rest
Linkin Park - Somewhere I Belong
Linkin Park - The Catalyst
Linkin Park - Crawling
Linkin Park - Iridescent
Nightwish - Storytime
Disturbed - The Animal
Disturbed - Stricken
Disturbed - Indestructible
Skillet - Hero
3 Doors Down - Here Without You
Nickelback - Burn It To The Ground
Slipknot - Psychosocial
Breaking Benjamin - The Diary of Jane
Paramore-Brick By Boring Brick
Bon Jovi - It's My Life
Bon Jovi - Lost Highway
Korn (ft. Skrillex and Kill The Noise) - Narcissistic Cannibal
Korn - Freak On A Leash
The Rasmus - In The Shadows
Pantera - Domination
Papa Roach - Last Resort
Audioslave - Be Yourself
The Killers - Mr. Brightside
Nirvana - Come As You Are
AC/DC - Moneytalks
Scorpions -Holiday
Scorpions - Wind Of Change
System Of A Down - Aerials
Queen - Radio Ga Ga
Asculta si vezi ce iti place, poate ii plac si lui. Bafta!

| paranteză explică (pentru Andriana):

Ai fost de ajutor. Multumesc.
chiar am vorbit cateva ore bune cu el aseara pe tema asta happy.

| zăGhost a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=XDhkVTKTBoY
http://www.youtube.com/watch?v=MyMi2F-NAQU
http://www.youtube.com/watch?v=sj3ec2cCaJw
http://www.youtube.com/watch?v=Nba3Tr_GLZU
http://www.youtube.com/watch?v=kgqDtU8BXf0
http://www.youtube.com/watch?v=WElvEZj0Ltw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=NZULqM3yYbw
Uite, astea toate sunt legendare, daca chiar e metalist/ rocker e imposibil sa nu-i placa... dar daca el stie ca tu nu esti rockerita nu cred ca o sa aprecieze stradania ta, in cel mai bun caz o sa te numeasca "pokemon".
Eu zic sa nu te transformi daca nu te caracterizeaza genul, trimite-i-le si spune-i doar "uite, le-am descoperit pe astea si imi suna bine", dar nu te da cea mai mare fana a trupelor, ca din 3 intrebari "te rezolva" si tot ajungi la ce am scris mai sus.
Daca e sa te placa cu adevarat, nu conteaza ca nu esti cea mai mare fana a trupelor lui preferate.

| DenisaMetal a răspuns:

De impresionat nu prea poti pentru ca daca nu iti place muzica rock simtindul in vene nu prea ai sanse trebuie si ai inclinati artistice sa-l impresionezi... uite cateva romanesti :aia,truda,vita de vie,sanctuar, trooper,negura bunget.
Straine:Nightwish,Nightmare,Slipknot,AC/DC, Iron Maiden, Disturbed.

| DenisaMetal a răspuns:

Ba draga sunt toate trupe rock, numai sunt de mai multe genuri.