| Stana_Alin_1997 a întrebat:

Recent mi-am luat casti bluetooth, si le-am deconectat din telefon (si le-am eliminat sau ceva) si nu ma mai pot conecta cu ele. Pot face ceva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Incearca sa conectezi castile la un alt telefon cu bluetooth, pentru a verifica daca nu cumva ele au o problema. Daca reusesti, vei verifica setarile pentru bluetooth de pe telefonul tau si vei da o scanare pentru dispozitivele din apropiere, in ideea ca ale tale casti vor fi recunoscute din nou de telefon.
Ca sa nu mai folosesti castile pe telefon, e suficient sa opresti serviciul bluetooth, fara sa le scoti din lista (imperecherea va ramane valabila si se poate reactiva din lista dupa ce pornesti acest serviciu de transfer date sau comunicare dispozitive).