| KillMePlease a întrebat:

Revin tot eu cu postarile mele (citez),, puerile"...
Ce gen de muzica vi se pare cel care va reprezinta?
Si de ce?happy
Imi puteti da si melodia voastra preferata..Nu ma supar. happy

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Ma reprezinta doua genuri musicale: muzica clasica si rock.
Muzica clasica imi linisteste sufletul si mintea, ma relaxeaza dupa ore lungi de studiu/lucru, imi acompaniaza cu succes unele lecturi, ma inspira, ma motiveaza sa dau tot ce e mai bun si mai frumos in mine. Preferata mea compozitie este "Invitation to the Dance''-Weber.
Muzica rock, de asemenea, ma motiveaza, ma delecteaza, ma binedipsune, ma face mai creativa, imi da energie, ma ajuta sa ma deconectez de la activitatile zilnice, de rutina, precum si de la eventualele neimpliniri, dar mai ales ma captiveaza prin mesajul profund al versurilor, o adevarata provocare pentru a le descifra si intelege cu adevarat. Melodia mea rock preferata este "Wind of Change''-Scorpions.

36 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Mereu am avut impresia că mă reprezintă muzica blues și muzica jazz, în special acid-jazz, sau chiar cea folk rareori. Dar depinde și foarte mult de starea mea.

| KillMePlease explică (pentru Duucu):

Si la mine depinde de starea pe care o am... laughing
Ce melodie asculti cand esti trist/a?laughing

| Duucu a răspuns (pentru KillMePlease):

Melodii motivationale in mare parte, desi uneori chiar melodii triste.
Depinde si de ce sunt trist laughing sa zicem ca ultima melodie a fost... Rainbow - Catch the rainbow

| KillMePlease explică (pentru Duucu):

La fel si eu ..Doar ca la mine e: in mare parte triste crying laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EDM(Electronic Dance Music)
Melodie preferată: https://www.youtube.com/watch?v=GIk6kSdeIsA

| 1DeadMemories a răspuns:

Rock!

N-am o melodie preferata.In functie de starea de spirit ascult ce-mi place.
Am o melodie care se muleaza pe temperamentul meu, ma reprezinta ca si fire. Acum is calma, peste 2 min devin colerica https://www.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY

| GhostRider02 a răspuns:

Rock si restul laughing) Skillet-Comatose

| KillMePlease explică (pentru GhostRider02):

Rock si d'alealalte.laughing)

| GhostRider02 a răspuns (pentru KillMePlease):

Yes

| SorinaSuciu a răspuns:

Ma reprezinta doua genuri de muzica. cea normala ca sa spun asa (Avril Lavinge, 1D, Selena Gomez) si muzica rock (melodie preferata Linkin Parck- Castel of glass)