| AlexandruSerban a întrebat:

Vreau sa stiu si eu care este diferenta dintre un manelist si un rocker.Ca toti ma compara cu un manelist dar eu sunt un rocker.Si vreau sa stiu cum se comporta un manelist si un rocker ca sa nu mai zica lumea ca sunt manelist etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"eu sunt un rocker", "Si vreau sa stiu cum se comporta un manelist SI UN ROCKER". apai ba. tu zici ca esti da' nu stii cum sa te comporti? sincer mi-e sila de voi astia, copiii pseudorockeri ce apareti ca ciupercile dupa ploaie. mai era unu' inaintea ta, nu stia cum se canta rock-ul. dupa ce am citit intrebarea asta, mie nu mi-ai lasat impresia ca esti rocker. ci doar un pusti frustrat de maxim 16 ani, un wannabee, un poser. nu eu ( sau ceilalti ) trebuie sa te invatam "cum sa te comporti". aia tu o sa descoperi, daca ai in tine vâna rock-ului. desi se pare ca nu prea o ai.

| DeathTheKid a răspuns (pentru anonim_4396):

Capilul acesta are pana in 12 anilaughingla cum gandeste nu are cum sa aiba mai multthinking

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu are cum sa aiba 16 ani, 16 ani am eu, fa si tu o comparatie, iti zic eu ca la 16 ani nu ar pune astfel de intrebari cretine.

14 răspunsuri:
| WhiteWolf7 a răspuns:

Nu stii care e diferenta si te crezi rocker? Fix asta te trege inspre partea manelista, si cred ca pot sa imi imaginez ce fel de atitudine ai si cum te porti cu lumea daca aia te considera manelist, probabil nu te-o considera degeaba.
Ti-ai facut-o cu la, ba ta, se numeste munca manuala, dar nu veni sa ne intrebi pe noi cum se poarta un rocker sau cum se imbraca sau cu ce fel de fete se fu, te sau ce in ce pozitii o face, ca nu tine asa.
Iar daca dupa toate astea, mai ai tupeul sa sa si comentezi ceva care m-ar putea zgaria pe creier, apoi chiar ca esti departe de a fii rocker(vreau sa zic sa comentezi ceva de genul...:"Eu vream doar sa stiu cum se comporta un rocker", fara comentarii d-astea ca ai primit raspunsu si ai putea lua exemplu de la Arckanum, pe mine nu ma bag ca sa nu par narcisist).

| IMC90 a răspuns:

Un manelist aduna in juma' de ora 4 si cu 4 si tot cu virgula ii da.

| nooooc a răspuns:

Nici o diferenta. toti sunt la fel

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru nooooc):

Asta chiar ca e un raspuns stupid.

| NuclearAssault a răspuns (pentru nooooc):

Tu n-ai nici un sens pe lume, respiri aer degeaba, faci umbra pamantului degeaba, mai bine du-te si impusca-te, cred ca traiesti intr-o cutie de carton oricum

| nooooc a răspuns:

Oo ba da e o diferenta scuzatihee hee si anume manelistii canta despre sex, femei, bani, iar rockerii se taie si isi dau cu capu de peretii, isi scot coaste sa isi satisfaca placerile si diferite organehee hee e o mica mare diferenta totusi laughing

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru nooooc):

Tu chiar ca esti foarte proasta, apropo, manelistii canta despre dusmani, bani si femei, iar rockerii despre viata, daca esti atat de proasta incat nu ai stat nici macar sa asculti versurile (ce sa mai zic de liniile melodice.) normal ca nu faci diferenta.
Apropo, mersi de stupizi si nefolositori.
Si apropo, din nou, aia cu organele si cu coastele se numesc sado-maso si nu au nici-o treaba cu rockul, un alt motiv pentru care te consider proasta, si stiu eu de ce, pentru ca ai capu plin de manele.
Hai, de abia astept, mai multi stupizi si nefolositori, si daca ma enervezi imi mai fac 20j de conturi si sa vezi cum te trezesti tu cu 20 de stupizi si nefolositori la fiecare raspuns pe care il dai la orice intrebare.
Hai, ia hai, chiar te rog, enerveaza-ma.

| IMC90 a răspuns (pentru nooooc):

Tovarasa mara (daca dv nu v-ati scris numele cu litera mare, nici eu nu o s-o fac), ati ascultat vreodata o melodie rock la viata dumneavoastră? sau aveti televizorul setat pe taraf tv? Daca dvs va place muzica inculta despre asa zisele ''valori'' care oricum, sunt importante doar pentru persoanele cu un intelect limitat, nu este problema mea sa va judec. Dar tin sa va anunt ca rock nu inseamna numai gore metal... Desigur, ati fi stiut lucrul acesta daca aveati un dram de cultura muzicala...

| TheDarkEmpire a răspuns (pentru nooooc):

Stai linistita, povestea aia cu Marilyn Manson e doar un basm scris de mass-media americana...

| AlexandruSerban explică:

Deci voi sunteti niste retardati am pus si eu o intrebare si incepeti sa ma faceti asa deci eh? Si eu care credeam ca asta e un site bun dar se pare ca nu e, e plin de prosti.Bafta si **** multa!

| myhaella922 a răspuns (pentru AlexandruSerban):

rolling on the floorcorect!

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru AlexandruSerban):

Tipule,tu tot nu ai inteles. Ceea ce am vrut noi sa zicem este ca,nu te poate invata nimeni cum se imbraca sau cum se poarta un rocker, pentru ca nu exista un stil anume obligatoriu sau un comportament anume, trebuie sa-ti dai singur seama, te imbraci asa cum simti tu ca itit sta bine, in hainele in care te simti tu bine, te porti cum simti tu ca ar trebuie sa te porti.Iar ca sa simti aceste lucruri trebuie sa simti rockul, iar eu am impresia ca inca nu reusesti sa-l simti, nu-i nimic, nici-o problema, noi nu iti "taiem aripile", doar am vrut sa te facem sa intelegi ca nu te poate nimeni invata aceste chestii, toate astea te inveti singur, ca sa zic asa. Sper ca acum ai inteles bine, bafta.
Si apropo, daca imi mai zici mie vreodata "mu.ie multa" vei avea un dusman pe care nimeni nu si l-ar dori sa-l aiba, si acum cred ca vorbesc si in numele lui Arckanum cand zic asta.
Rockerii iti pot fi cei mai buni prieteni, pentru ca asa sunt ei, dar din momentul in care incepi sa le insulti muzica sau sa ii injuri pe ei, sau mai grav, sa-i injuri de mama, sau cel mia grav, sa le lasi bale pe sticla de bere, pai, stimabile, atunci poti spune, ca, la propriu si la figurat, ti-ai fu, tut norocul.
Asa ca, inca o data bafta, si vezi pe cine mai injuri.Nu-i un avertisment, e un sfat prietenesc.