| KatyyLWA a întrebat:

1.Sunt la Liceul de Arta si am trecut pe chitara... vreau sa stiu cum fac ca unghiile sa fie mai tari si sa creasca mai repede.Credeti ca trebuie sa le las de acum sa creasca pentru a creste destul de mari?

2. Vreau sa mai mentionez ca la sfarsitul lui august ma duc la mare si vreau sa stiu daca se rup mai usor sau daca incep sa se exfolieze luand contact cu apa sarata...

3.Si acum mi se exfoliaza unghiile.Ce sa fac sa nu se mai exfolieze?

Răspuns Câştigător
| MaryaLovGD a răspuns:

Deci pentru unghii mai tari eu folosesc si stiu de ulei de richin. Incalzesti uleiul, cat mai fierbinte posibil si stai cu unghiile cateva min [ pui uleiul intr-un bol, scuze am uitat sa mentionez ], iar pentru exfoliere eu stiu si fac, cu pila cand iti pilesti unghiile, da cu pila pe toata unghia. Sper ca te-am ajutat, distractie placuta si sa ai o zi frumoasa.