| nooname237 a întrebat:

Sall TPU, eu cant la chitara de 2 ani si nu mai am idei ce sa cant la chitara am si chitara acustica si electrica ( stratocaster) dati-mi si mie o lista cu cantece mai rock sau heavy-metal pe care as putea sa le invat. Dau fundalaughing

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Si eu sunt incepator la chitara si mi-am caut din prima cantece mai hard,doar din cauza ca-mi plac cum suna. Poti sa incerci din Romania urmatoarele: Iris,Cargo,Trooper,Vama Veche,Pasarea Colibri,Phoenix,Rosu si Negru,Valeriu Sterian.Din trupele straine poti sa iei de la Green Day, Three Days Grace, Linkin Park(2006-prezent),Pink Floyd,Nirvana, Scorpions, si alte balade rock si glam metal.

Uita-te si pe site-urile astea pentru mai multe cantece:
http://www.tabulaturi.ro/categorii.php?id=14
http://www.ultimate-guitar.com/
http://www.songsterr.com/

| TeoPT a răspuns:

Breaking Benjamin - Polyamorous, Follow, So Cold, The Diary of Jane, What Lies Beneath, Give Me A Sign, Without You.
Three Days Grace - Never Too Late, Get Out Alive, Lost In You, Wake Up, Drown, Home, I Hate Everything About You
Metallica - One, The Unforgiven, Nothing Else Matters, The Day That Never Comes, Fade To Black
Megadeth - A Tout Le Monde
Nirvana - Smells Like Teen Spirit, Lithium, Come As You Are, About A Girl
Black Sabbath - Paranoid, Iron Man
Limp Bikzit - My Way
Nickelback - Savin Me, Rockstar, Photograph
Avenged Sevenfold - So Far Away, Seize The Day
Green Day - Boulevard of Broken Dreams
Bon Jovi - Its my Life, Runaway, Lost Highway
Skillet - The Last Night, Hero, Monster, Falling Inside The Black

Cred că sunt destule, și nici nu au un nivel de dificultate prea ridicat.

Baftă